TSİAD Başkanı Eren: Trabzon’da Ortak Akıl İşletilmeli

TSİAD Başkanı Eren: Trabzon'da Ortak Akıl İşletilmeli

Trabzon Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Sırrı Eren, ÇAY TV'de Elif Çavuş'la Gündem Programı'nın konuğu oldu. Eren, Trabzon'a müze yapılmasının önemine vurgu yaparken, Rus işgali sırasında Trabzon'dan Rusya'ya götürülen eserlerin Trabzon'a iade edilmesi gerektiğini söyledi.

06 Nisan 2021 - 13:01

ÇAY TV'ye her Pazartesi günü saat 11.00'da yayınlanan Elif Çavuş'la Gündem programının konuğu olan TSİAD Başkanı Sırrı Eren önemli açıklamalarda bulundu.

Trabzon'un ortak akılla yönetilmesi gerektiğini ifade eden Eren, "Trabzon Ticaret Odası inovasyon merkezi yapıyor. Teknokent, inavasyon merkezi gibi yenilikleri Trabzon yakalıyor, geç kalmıyor. Önümüzdeki dönemin bu anlamda iyi olacağını düşünüyorum. Turizmde de ortak aklı işletmemiz lazım. Bir şekilde bir araya gelip fikirlerimizi anlatmamız lazım. Çatı kuruluşlar, alt kuruluşların fikirlerini alıp geniş bir tabana yayarlarsa daha iyi sonuç alacaklardır" dedi.

SEKTÖRÜN PAYDAŞLARINI AYAKTA TUTMALIYIZ

Pandemi sürecinden etkilenen iş insanlarının morallerini yüksek tutmaları gerektiğinin altını çizen Dernek Başkanı Eren, "Çözüm önerileri seslendirmek de bizim görevimiz. Pandemi süreci içinde bir turizm çalışması yayınladık. Uzun vadeli önerilere çok yer vermedik. Sektörün paydaşlarını ayakta tutmadan pandemi sonrasında bir turizm şehrinden bahsedemezsiniz. İnsanların bireyselleşen tatil tercileri oluştu. Önümüzdeki dönemde yayla turizmi, iç turizme ağırlık verilmeli. İzolasyon, aile tatilleri öne çıkacak. Trabzon ihracatta da çok güzel rakamlara ulaşmış durumda. Karadeniz somonu Trabzon'un yeni ihracat ürünü olabilir. Trabzon ve Rize'de firmalarımız var. Rusya ve Japonya'da çok güzel bir pazar yakaladılar. Bu firmalara destek olunması gerektiğini düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

AGRO TURİZMİ BAŞARABİLİRİZ...

Agro turizm, yani tarım turizminin Trabzon'a büyük değer katacağını söyleyen Eren, "Seyyare Hanım'ın önderliğinde Fındık Ocağı hasat şenliğine dernek olarak destek verdik. Agro turizm Trabzon'da konuşulan bir konu değil. Başka şehirlerde üzümün bahçeden toplanıp şarap olma sürecini turizmde kullanıyorlar. Zeytinyağı yapımı yine aynı şekilde... Biz de bunu fındıkta uyguladık. Fındığın dalından koparılıp çikolata olma serüvenini turizme kazandıracağımızı gösterme adına etkinlik düzenledik. Oldukça ses getirdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçaabat Güzel Sanatlar Lisesi'nin 8 finalisti oylarınızı bekliyor
Akçaabat Güzel Sanatlar Lisesi'nin 8 finalisti oylarınızı...
BAŞKAN NUHOĞLU: SARP SINIR KAPISI’NIN KAPASİTESİ 900’E ÇIKACAK
BAŞKAN NUHOĞLU: SARP SINIR KAPISI’NIN KAPASİTESİ 900’E...