’Troller’ ortaya atmıştı... Bahçeli ’Kandil’ yalanına...

'Troller' ortaya atmıştı... Bahçeli 'Kandil' yalanına sarıldı

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP'nin Maltepe'de düzenlediği 'Milletin Sesi' mitingi sonrası sosyal medyada 'Ak-troller' tarafından dolaşıma sokulan ve videolarla yalan olduğu ortaya çıkarılan iddiayı bir kez daha dillendirdi. Bahçeli, mitingde atılan 'Her yer Taksim' sloganının, 'Her yer Kandil' olarak söylendiğini öne sürdü.

24 Mayıs 2022 - 12:23

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM'deki haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Konuşmasında, Cumhuryet Halk Partisi'nin (CHP), 21 Mayıs'ta Maltepe'de düzenlediği 'Milletin Sesi' mitingini hedef alan Bahçeli, sosyal medyada 'Ak-troller' tarafından dolaşıma sokulan ve yalan olduğu ortaya çıkarılan iddiayı savundu.

AK-TROLLERİN 'KANDİL' YALANINI SAVUNDU

Mitingde atılan 'Her yer Taksim' sloganının, 'Her yer Kandil' olarak söylendiğini öne süren Bahçeli, "Kılıçdaroğlu'nun, 21 Mayıs’ta İstanbul Maltepe’de yaptığı miting esnasında platforma üşüşen bir avuç hainin, ‘her yer Kandil, her yer direniş’ sloganına ne bir tepki ne de bir itiraz duyulmuştur. Milletin Sesi ismiyle düzenlediğin mitinge Kandil’i taşımak isteyen hainlere niye bir şey diyemedin, demedin..." ifadelerini kullandı.

'NATO' ÇIKIŞI: 'TÜRKİYE'NİN AYRILIĞI GÜNDEME GELMELİ'

Öte yandan İsveç ve Finlandiya'nın gündemde olan NATO üyeliğini de eleştiren MHP lideri, Türkiye'nin NATO'dan ayrılmasının gündeme alınmasını ifade etti.

Bahçeli, şöyle konuştu:

"Alsınlar İsveç ve Finlandiya'yı tepe tepe kullansınlar. Kendi kararımızı tayin edecek kadar cesuruz. Türkiye'nin NATO'dan ayrılığı bile gündeme gelmelidir. NATO ile var olmadık, NATO'suz da yok olmayız."

"Türkiye ne zaman atağa geçse, ne zaman bölgesel ve küresel meselelerde öne çıkıp sivrilse gecikmeksizin diplomatik, ekonomik operasyonlar birbirini izlemektedir."

"Milletimizin refahından rahatsızlık duyan Türkiye düşmanları dört bir koldan harekete geçmektedir. Ekonomik geleceğimiz maalesef yaylım ateşine tutulmuştur. Hükümet tedbir üstüne tedbir almaktadır. Konu, ekonomik beka konusudur. MHP, hükümetimizin alacağı her kararın destekçisidir. Bir elin nesi varsa Cumhur İttifakı'nın iradesi vardır, şer odaklarının alayını birden karşılamaya kudretimiz yetecektir. Türkiye sevdamızdan ödün vermeyeceğiz."

BAHÇELİ'YE GÖRE ZAMLARIN SORUMLUSU 'MİHRAKLAR'

"Fiyat artışlarının geri planında Türkiye'den intikam almayı hedefleyen mihraklar vardır."

"Özellikle kur ve enflasyonda ekonomik gerçeklerle ters düşen artışların bir süre sonra normalleşeceğine, hazmedebilir ve makul seviyelerde istikrar kazanacağına inanıyoruz. Vatandaşlarımızın kesesine dokunan, mutfağına dinamit koyan, şikayetlerinin yaygınlaşmasına neden olan fiyat artışlarının önünü arkasını incelemek zorundayız."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'li vekil'den TMO'ya sert uyarı...
CHP'li vekil'den TMO'ya sert uyarı...
Türkiye birincisi Trabzon'dan... Hafızoğlu, büyük gurur yaşattı
Türkiye birincisi Trabzon'dan... Hafızoğlu, büyük gurur...