Trabzonspor ruhunu yeniden canlandırmak zorundayız

Trabzonspor ruhunu yeniden canlandırmak zorundayız

Ziraat Türkiye Kupası’na bu sezon erken veda eden ligde de son iki maçta aldığı beraberliklerle tepki toplayan Trabzonspor’da yönetim eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

18 Aralık 2020 - 16:04

Gelinen noktada Trabzonspor İstişare Kurulu'ndan ‘Kenetlenme’ çağrısı yapıldı. Trabzonspor’da Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen, İstişare Kurulu Başkan Vekili Erol Tuna, Denetim Kurulu Başkanı Mahmut Ören, Disiplin Kurulu Başkanı Haluk Gençosmanoğlu , Sicil Kurulu Başkanı Osman Çavuşoğlu, Arşiv ve Müze Kurulu Başkanı Mehmet Salih Uzun'un yaptıkları istişare toplantısı sonrası yayınlanan basın metninde şu ifadelere yer verildi”  

KUPADAN ELENMEK HEPİMİZİ ÜZDÜ 

 “Bugüne değin Türk futbolunda sayısız başarılara imza atan Trabzonspor, zaman zaman başarısızlıklar yaşasa da bunları bertaraf etme kararlılığını göstermiştir. Ekonomik sıkıntıya düşen kulübümüz borcunu yeniden yapılandırmış ve geçen sezonu belki şampiyon tamamlayamamış, ancak ligi ikinci sırada bitirmiştir. Türkiye Kupasını da kazanmıştır. Karadeniz Fırtınası, tarihine bakıldığında her sezona başarı parolasıyla başladığı gibi 2020-2021 sezonuna da aynı şekilde başlamıştı. Ancak ligde oynadığı 12 maçta 14 puan toplamış, kupada da elenmiş bir takım görüntüsü vermesi başta yönetim kurulu ve taraftarlarımız olmak üzere hepimizi üzmüştür.  

TEKNİK EKİP VE FUTBOLCULARA DESTEK 

 Bu üzücü dönemlerde kurullar ve camia olarak bizlere düşen görev yıpratıcı, kısır çekişmelere fırsat vermeden, Trabzonspor felsefesi ve ruhuna yakışmayan bu görüntüyü bir an önce silmek için başta moral ve motivasyonu yüksek bütünleşmiş bir yönetim kurulu olmak üzere, tüm kurullarla birbirine kenetlenmek, teknik kadro, futbolcular ve taraftarlar olarak da felsefemizi ve ruhumuzu yeniden canlandırmak mecburiyetindeyiz. Bu doğrultuda içinde bulunduğumuz girdaptan kurtulacağımıza inancımız tamdır.  

TRABZONSPOR KOLEJİ 

 Bu arada Trabzonspor’un yapısına uygun, Özkan Sümer’in (10 Mayıs 1996’da Faruk Özak, 2000-2002’de ise Özkan Sümer, revize edip tekrar plan ve projelendirmiş) yıllar önce önerdiği Trabzonspor Koleji konusunda da yeniden yapılan çalışmalar, yönetim kurulunun takdirine sunulup konunun geliştirilmesi yönünde değerlendirme yapılması Bordo-Mavili camianın menfaatine olacaktır. Ayrıca Divan Kurulu’nun önerisi şeklinde Cumhurbaşkanlığı ve Futbol Federasyonu Başkanlığı’na sunulan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik aynı zamanda da ahlaklısını severim” şeklindeki veciz ifadesinin tüm statlara yeniden yerleştirilmesinin futbola yeni bir soluk getireceği görüşündeyiz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aydın, Beşikdüzü Belediyesi danışman alabilir, bu başkanın vereceği karardır...
Aydın, Beşikdüzü Belediyesi danışman alabilir, bu başkanın...
Zorluoğlu'ndan öğrencilere jest
Zorluoğlu'ndan öğrencilere jest