Trabzonspor, İngiltere’de futbol okulu açıyor

Trabzonspor, İngiltere'de futbol okulu açıyor

Trabzonspor, İngiltere'de futbol okulu açıyor. Altyapısının tamamlandığı ancak şuanlık tek engelin koronavirüs salgını (Covid-19) olduğu öğrenildi.

19 Mayıs 2020 - 15:53

Türkiye'nin hemen her ilinde bir futbol okulu bulunan bordo- mavililer gözünü yurt dışına da çevirdi. Karadeniz ekibi ilk olarak da futbolun beşiği olarak tabir edilen İngiltere'nin başkenti Londra'da bir futbol okulu kurmayı kararlaştırdı.

Futbol Okulları Koordinatörü Necati Özçağlayan'ın virüs salgınından önce İngiltere'ye gittiği ve burada okulun kurulması için gerekli tüm adımları attığı öğrenildi. Kulübün attığı bu adımda hem İngiltere'de bulunan gurbetçi ailelere ulaşmak hem de geniş bir futbol kültürü olan ülkede, Trabzonspor'un tanıtımını yaparak oyuncu kazanmak hedefleniyor.

Afrika'da da okul açılacak

İngiltere'de açılacak futbol okulu, yenileri için de rol model olacak. Buradan alınacak sonuçlara göre Almanya ve özellikle Afrika'da da futbol okullarının açılması hedefleniyor. Projenin tüm altyapısının hazır olduğu ve hayatın normal akışına kavuşmasıyla birlikte hemen hayata geçirileceği de kaydedildi.

Ülkede benzeri olmayan projelere 'Ne gerek var' diye yaklaşanlar olabilir ama bir ilki başarmak mühimdir. Trabzonspor, altyapısına bir İngiliz aklını koydu. Londra bir futbol şehri ve çok sayıda göçmen aile var. Takip ettiğiniz alt yaş gruplarındaki oyuncuları yaş ve eğitim durumları nedeniyle Trabzon'daki altyapıya alabilmek çok zor. Türkiye'de yabancı kulüplerin açtığı futbol okulları bayilik gibi çalışan ticari işletmeler. Trabzonspor'un, Londra'daki projesine farklı yaklaşacağına inanıyorum. Nadide bir yeteneği keşfetmenin yaşının 13-14'e düştüğü çetin futbol dünyasında bu projeden 1-2 isim bile kulübe kazandırırlarsa proje başarıya ulaşır

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan’dan demiryolu açıklaması; Zamanı geldiğinde...
Bakan’dan demiryolu açıklaması; Zamanı geldiğinde...
Trabzon'da bir genç intihar etti
Trabzon'da bir genç intihar etti