Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Sürmen, kulüp ve siyaset...

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Sürmen, kulüp ve siyaset ilişkisini böyle açıkladı...

Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu’nun Trabzon basınıyla buluşma ve değerlendireme toplantısı Kadir Özcan Tesisleri’nde gerçekleşti.

13 Ocak 2021 - 16:32 - Güncelleme: 18 Ocak 2021 - 22:35

Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu’nun Trabzon basınıyla buluşma ve değerlendireme toplantısı Kadir Özcan Tesisleri’nde gerçekleşti.

ATATÜRK'ÜN SÖZÜ TÜM SPOR KULÜPLERİNE YAZILMALI

Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen yaptığı konuşmada, "Gazi Mustafa Kemal'in devrimci ruhu ve Anadolu Aşkı bordo-mavi renklerle bağdaştığı için ve de Türk sporunun bugün dahi çok ihtiyaç duyduğu "Ben sporcunun zeki, çevik, aynı zamanda ahlaklısını severim" cümlesini bizler için söyleyen Atamız, divan başkanlık kurulumuzca Onursal Üyelik belgesi düzenlenmiştir. "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 10.11.2020 tarihi itibari ile kulübümüze Onursal Üye yapılmıştır.  Ayrıca bu veciz sözler yeniden tüm statlarda yer alması için  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a CHP, MHP ve İYİ Parti Başkanları ile spor bakanlıklarına, gençlik spor il müdürlüklerine TFF ve Kulüpler Birliğine yazı yazılmıştır" dedi.

Konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, pandemi nedeniyle ertelenen divan kurulu başkanlık seçiminin şubat ayında yapılacağını söyledi. Sürmen, "aday olmayı düşünüyor musunuz?" sorusuna "Bir dönem daha aday olmaya karar verdik" şeklinde yanıt verdi.

TRABZONSPOR SİYASİLERDEN YARARLANMALIDIR

Trabzonspor'la siyasi ilişkilerin Trabzonspor'a zarar verecek noktaya gelmesi,  Trabzonspor'un siyasetten faydalanamadığı, siyasetin Trabzonspor'dan faydalandığı algısı karşısında Divan Kurulunun bu konuda gerekli tepkiyi oluşturamadığı yönünde sorulan soruya Divan Kurulu Başkanı Sürmen, şu şekilde cevap verdi: "Biz siyasetçi değiliz. Benim etkin bir geçmişim var. Değerli arkadaşlar da etkin görevlerde bulundular. Burası siyaset yeri değil. Siyasilerin beklentisine göre eylem ve söylemde bulunmayız. Bütün kulüpler kendilerine yakın siyasetçi veya bürokrattan yararlanırladı. Giderseniz bir kuruma projenizi gerçekleştirmek için etki alnı yapmanız gerekiyor. Hız yönünde hem de Trabzonspor menfaati yönünde bunlar gereklidir. Siyasi bakış açısı koyarsak siyasetçiler birbirlerini tartışmak için ortaya koyarsa Trabzonspor zarar görür. Kartal tesislerini alırken kimlerden faydalandık, Akif Hamzaçebi’den faydalandık. Kulübün menfaati söz konusuysa fikri olur mu? Bu konuyu açmışken gereksiz ve acımasız bulduğumuz konu vardır. Yönetimin yerine konuşamayız. Ama divanın yani bizin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu  tebrik etmediğimizi söylemek tam bir aymazlık. 24 Haziran 09.17 sosyal medya hesabımdan İBB Başkanlığını kazanan Trabzonspor'umuzun eski yönetici Ekrem İmamoğlu’na başarılar dilerim. Daha mazbatasını almamış, 27’de aldı mazbatasını. Bizi siyasetin içine çekip hiç kimse burada bir kazanç elde etmeye kalkamasın buna fırsat da cevap da vermeyiz. Bugün sizlerle yaptığımız toplantıda bunu bilmenizi de istedim. Ayırmak isteyenler siyaset zamanı giderler siyasi çalışmalarını yaparlar. Trabzonspor bütün siyasetçilerden yararlanmak durumunda…"

13 BİN KİŞİ ÜYELİKTEN ÇIKARILDI

Önceki başkanlardan İbrahim Hacıosmanoğlu dönemindeki tartışılan üyelikler konusunda gelen soruya da Sürmen, "İbrahim Hacıosmanoğlu döneminden sonra yeni tüzükle, o dönemle sınırlamayalım. Fazla yapılan üyelerden o konu mahkemede müracat eden 6 kişi oldu. Fakat daha sonra tüzük nedeniyle 2 yıl üst üste ödeme yapmayanlar çıkarılan üyeler var. 2019 yılında 9427 kişi çıkarıldı. 51’i itiraz etti 40 kişi kabul edildi. 2020’de 1262 kişi üst üste 2 yıl ödeme yapmadığı için çıkarıldı. 16 kişi itiraz etti ve kabul edildi. Renk ve ruh bağı yok. Bir şekilde kaydediyor. Ayrıldıktan sonra kayıtlar kalıyor. 26 binden 13.177’ye düştü. 800 kişi daha sırada var. Uyarıara rağmen yapılmadı. Bizim kimin üye yaptığıyla derdimiz yok. Bizim derdimiz gerçekten Trabzonspor’a bağlıysa biz onu her halükarda kollarız bu konuda karar yönetim kuruluna aittir" şeklinde cevap verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nijeryalı korsanlar Türk gemisine saldırdı: 1 kişi öldürüldü, 15 kişi kaçırıldı
Nijeryalı korsanlar Türk gemisine saldırdı: 1 kişi...
Trabzon Sanat Evi Başkanı Taç,
Trabzon Sanat Evi Başkanı Taç, "Ganita'nın kaderi Zağnos Vadisi...