Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen: Türk futbolu...

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen: Türk futbolu değişiyor

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, TFF kurullarının seçimle gelmesinin önünün açılmasının Türk futbolu için önemli olduğunu söyledi. Sürmen, "Türk futbolunda, halının altına ötelenmiş birçok soruna rağmen, TFF kurullarının seçimle gelmesinin önünün açılması ile MHK'nin yapısının değişmesi, çok önemlidir." ifadelerini kullandı.

07 Ağustos 2021 - 09:14

Divan Başkanı Ali Sürmen, Türk futbolu için önemli gelişmelerin olduğunu söyledi. Sürmen şu ifadeleri kullandı: "Türk futbolunda, halının altına ötelenmiş birçok soruna rağmen, TFF kurullarının seçimle gelmesinin önünün açılması ile MHK'nin yapısının değişmesi, çok önemlidir. Öncelikle futbolu yönetenlerin taraftar kimliğinden ve kulüp yöneticilerinin de nefret dilinden uzaklaşması gerekir. Popülist söylemler, belki günü kurtarabilir, ancak sonuçta en büyük zararı kendi camiasına verir. Bu amaçla sporun paydaşlarının önce kendi kapısının önünü temizlemesi için, bölgesel ve ulusal ortak paydaları öne çıkarmalıyız.".

Sürmen; Trabzonspor, Çaykur Rizespor ve Giresunspor başkanlarının ortak hareket etmeleri ve sürekli istişare halinde olmasının da çok değerli olduğunu vurguladı. Sürmen, "Bu noktada başkanımız Ahmet Ali Ağaoğlu ile Rizespor Başkanı Tahir Kıran ve Giresunspor Başkanı Hakan Karaahmet'in söylem ve istişarelerini kutluyor ve destekliyoruz. Taraftarımız da buna uygun davranmalı" ifadesini kullandı

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KTÜ, 150 öğrenciyi AKP'nin mitingine mi götürdü?
KTÜ, 150 öğrenciyi AKP'nin mitingine mi götürdü?
İmamoğlu, Erdoğan'a: Yeşil ceket giymekle 'yeşil alancı' olunmaz
İmamoğlu, Erdoğan'a: Yeşil ceket giymekle 'yeşil alancı'...