Trabzonspor’dan CAS açıklaması: Saçma ve adaletsiz

Trabzonspor’dan CAS açıklaması: Saçma ve adaletsiz

Bundan sonrası için yönetim olarak ve İsviçre'deki avukatlarımızla bir değerlendirme yapıp yol haritamızı belirleyeceğiz.

30 Temmuz 2019 - 17:15

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, CAS'ın 2010-2011 sezonuna dair başvuruyu reddetmesiyle ilgili konuştu.

FIFA Disiplin Komitesi'nin, Süper Lig'in 2010-11 sezonuna ilişkin yapılan başvuru dosyasını reddetmesinin ardından Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvuran Trabzonspor'a ret yanıtı geldi.

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, yaptığı açıklamada, CAS'ın adaletinden şüphe duyduklarını belirtti. Bülbüloğlu, şunları söyledi:

"CAS'ın da adaletinden artık şüpheliyim. Çünkü kendi bültenlerinde temiz futbol adına örnek gösterdikleri Trabzonspor'un Disiplin Komitesi'nde incelenme kararını bile reddedecekleri kadar taraflı bir kurum. Normalde 2 Ağustos'ta açıklanacağına dair bize yazı yollamıştılar ancak bugün bültenlerinde açıklamışlar. Kendi bültenlerinde temiz futbol adına verdikleri ve mücadelemizi övdükleri Trabzonspor'un çok yanlı bir karar ile kararını reddettiler. Tamamen adaletsiz bir kurum orası. Burası bir karar merci değil. Disiplin Komitesi'nin bizim yaptığımızı başvuruyu alıp incelemesi ve karar vermesi için bir karar çıkacak. Ama bunu bile reddetmesi tamamen taraflı ve hakikaten kendi CAS bülteninde iki ay önce temiz futbol için kaç yıldır verdiğimiz mücadeleyi örnek gösteren CAS, bugün reddediyor. Temiz futbol adına Trabzonspor'un verdiği mücadeleyi anlattı, asıl şampiyonun Trabzonspor olduğunu yazdılar. Ben de 'Böyle bir yer' diye çok ümitlenmiştim ama adaletin olmadığı bir yermiş"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Benzine büyük zam yolda
Benzine büyük zam yolda
Doğu Akdeniz'de sular ısınıyor... Yunanistan panikte!
Doğu Akdeniz'de sular ısınıyor... Yunanistan panikte!