Trabzonluların vicdanları üzerinden oynamayın, buna müsaade...

Trabzonluların vicdanları üzerinden oynamayın, buna müsaade etmeyiz...

21 Ekim 2021 - 14:15 - Güncelleme: 21 Ekim 2021 - 14:52

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Diyarbakır temaslarından rahatsızlık duyan AK Parti Trabzon teşkilatlarına cevap verdi.

Oyman'ın açıklamaları şu şekilde: 

Partimize, Genel Başkanımıza ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımıza sarf edilen sözlere karşı AKP Trabzon İl Kadın Kolları Başkanıyla beraber aynı konu üzerinden yürümek isteyen bir kaç kişinin dikkatini çekeyim.

1- Diyarbakır’da açılan sergide yer alanlar iddia ettiğiniz gibiyse “Hafıza Odası” sergisinin İstanbul açılışında Kültür ve Turizm Bakanı ne yapıyordu? Sayın Bakanın sanatçı hakkındaki söylemlerini takip ederken, Diyarbakır’daki sergi Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğindeyken ve sergiye AKP’li isimler de katılırken (haberlerde takip edebilirsiniz) söylentinizin gerçekliği ne kadar mümkün olabilir. Ekrem Başkanımız üzerinde izlediğiniz bu yol kendisine olan zorunuzdandır, üzülmeyin. Özellikle de bölgemizdeki insanların vicdanları üzerinden oyun oynamayın, buna müsaade etmeyiz. Yapmak istediğiniz o maya Trabzonlu’da, Trabzon’da tutmaz!

(Ahmet Güneştekin'in "Hafıza Odası" adlı sergisinin açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy gerçekleştirmişti) 

KİMSE GEÇMİŞİNİ, KALAN İZLERİNİ BAŞKALARINA İTMEYE KALKMASIN

2- Genel Başkanımız gereken açıklamaları anlaşılır bir şekilde yapmıştır. “Kişilere değil kanuna uygun hareket edin” demek ancak sizin için suç sayılır. Diğer bir hususta Ekrem Başkanımız ne demişti? “kişiye, kişilere, gruplara, cemaatlere, vakıflara, derneklere hizmet işi bitmiştir” dolayısıyla paralel olan tüm yapılanmalara dur diyeceğiz. Kimse geçmişini ya da kalan izlerini başkalarına itmeye kalkmasın; uzun uzun konuşabiliriz.

3- Kaleminize aldığınız için net olarak söylüyorum; kendi üst makamlarınızdan siyasetin çirkin dilini öğreneceğinize Genel Başkanımız Sn.Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ve İYİ Parti Genel Başkanı Sn.Meral Akşener’den siyasi nezaket ve duruş öğrenmenizi tavsiye ederim.

Son olarak “Çocuklarıma bunların yöneteceği bir gelecek bırakmak istemiyorum, midem geniş değil” sözünüzdeki sıkıntınızı da sadece küçük bir örnekle verebilirim. Hiç bir hakkınız olmadığı halde, büyükşehir belediye başkanı ekibinde olmanız hali bir nebze, il kadın kolu başkanı olarak sizin havalimanında vip kullanma keyfiniz bozulmasın istiyorsunuz diye anlıyorum, çünkü o sırada ben iç hatlar gelişe yürüyordum.

Çocuklarınızı Allah bağışlasın, bütün çocuklarımıza sözümüz var; Trabzon’u ve ülkemizi çok güzel günler bekliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Abdullah Avcı ikna edemedi Egemen Korkmaz Trabzonspor’dan ayrıldı
Abdullah Avcı ikna edemedi Egemen Korkmaz Trabzonspor’dan...
Erdoğan asgari ücret için 'müjdeli haberi vereceğiz' dedi
Erdoğan asgari ücret için 'müjdeli haberi vereceğiz' dedi