Trabzon, turizme hazır mı?

Trabzon, turizme hazır mı?

Doğu Karadeniz'deki işletmeler yeni normale hazırlanıyor

09 Haziran 2020 - 11:51 - Güncelleme: 09 Haziran 2020 - 12:09

Yeşil ve mavinin binbir tonunun hakim olduğu Doğu Karadeniz'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri sonrası normalleşme sürecinde yerli ve yabancı turistleri ağırlamak için Sağlıklı Turizm Belgesi başvuruları devam ediyor.
Tarihi ve turistik mekanlarının yanı sıra doğasıyla da ön plana çıkan bölgede, Kovid-19 salgını nedeniyle 2,5 aydır kapalı olan oteller, normalleşme süreci ile kapılarını müşterilerine açmaya başladı.
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Doğu Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Volkan Kantarcı, yaptığı açıklamada, Trabzon, Rize, Giresun, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt'ta turizmin ekonomiyle eş anlamlı olduğunu söyledi.
Kantarcı, Doğu Karadeniz'e son yıllarda ciddi anlamda yatırımlar yapıldığına vurgu yaparak, "Otel, turizm seyahat acentesi ve restoranların yanı sıra yatırımcı ile turizm paydaşlarında bir artış oldu." dedi.
Kovid- 19 nedeniyle bölgenin turizm açısından etkilendiğini dile getiren Kantarcı, şunları kaydetti: 
"Amacımız bu durumu en az hasarla atlatarak, turizm hareketini bir an önce başlatmak istiyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. İç turizm hareketliliğinin yanı sıra, yurt dışından da beklentilerimiz yüksek, direk uçuşların bir an önce ve mümkün olduğunca fazla planlaması büyük katkı sağlayacaktır. İlgili bakanlarımızdan, vekillerimize, il yöneticilerimizden ticaret ve sanayi odalarımıza kadar herkes bu konuda üzerine düşen görevi yerine getiriyor."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meydan düzenlemesi ne zaman bitecek? Başkan tarih verdi...
Meydan düzenlemesi ne zaman bitecek? Başkan tarih verdi...
AK Parti İl Başkanı Mumcu, Trabzon basınıyla biraraya geldi, izleyeceği yol haritasını çizdi.
AK Parti İl Başkanı Mumcu, Trabzon basınıyla biraraya geldi,...