Trabzon siyasetinde flaş gelişme, Suiçmez CHP’ye üye oldu

Trabzon siyasetinde flaş gelişme, Suiçmez CHP'ye üye oldu

08 Nisan 2022 - 10:18 - Güncelleme: 08 Nisan 2022 - 12:07

Trabzon Barosu önceki Başkanı, Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Avukat Sibel Suiçmez 5 Nisan Avukatlar Günü’nde CHP Ortahisar İlçe Başkanlığını ziyaret ederek üyelik başvurusunu gerçekleştirdi.

HAK, HUKUK VE ADALET MÜCADELEMİZİ ŞİMDİ CHP’DE YANYANA VERECEĞİZ

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman yaşanan gelişmeyle ilgili olarak “Trabzon’da bir çok konuda mücadele veren, mevcut TTB Başkan yardımcılığı göreviyle hepimizi gururlandıran Sayın Sibel Suiçmez’in ve kıymetli hocamız, Doç.Dr. Halit Suiçmez’in Cumhuriyet Halk Partisi ailesine katılmaları sebebiyle mutluluğumuzu paylaşmak isteriz. Her daim birbirimizle istişare halindeydik. Şimdi hak, hukuk ve adalet mücadelemizi aynı çatı altında yanyana vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Partinin felsefesine vurgu yaparak CHP’ye katılan Av. Sibel Suiçmez ise “Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan CHP'nin kuruluş felsefesi; ülkeyi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırmak, modern Türkiye'nin kurulması için ekonomik, sosyal ve siyasal alanda çok ciddi dönüşüme imza atarak Cumhuriyeti kuran ve devrimlerini gerçekleştiren çağdaş bir devlet ve toplum yaratmaktır.” dedi.

ÖZVERİLİ VE ZORLU MÜCADELEYE DESTEK OLMAK AMACIYLA ÜYE OLDUM

Suiçmez, “Ben de; ülkemizin zor bir dönemden geçtiği ve Cumhuriyet değerlerinin her geçen gün erozyona uğratıldığı bu süreçte duyarlı bir yurttaş olarak kendi yaşam felsefeme en uygun olduğuna inandığım CHP'ye, vatandaşlık hakkımı kullanarak, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu tarafından ve tüm parti kadrolarınca verilen özverili ve zorlu mücadeleye destek vermek amacıyla örgütlü ve yasal zeminde partime katkı koymak için üye oldum.” ifadelerine yer verdi.

2021 yılının Aralık ayından bu yana TTB Başkan Yardımcılığı ve Başkanlık Divanı Üyesi görevini yürüten Av. Sibel Suiçmez, Trabzon Barosu Başkanlığı öncesinde siyasette Demokratik Sol Parti İl Başkanlığı görevinin yanında bir dönem Trabzon Belediyesi Başkan adayıydı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Ağaoğlu'ndan flaş sözler; 'Gece rüyalarıma giriyordu...'
Ahmet Ağaoğlu'ndan flaş sözler; 'Gece rüyalarıma giriyordu...'
Trabzon'da Atatürk'ün ziyaret ettiği binanın atıl kalmasına bir tepki daha geldi...
Trabzon'da Atatürk'ün ziyaret ettiği binanın atıl kalmasına bir...