Trabzon Havalimanı en yoğun dönemlerini yaşıyor

Trabzon Havalimanı en yoğun dönemlerini yaşıyor

Trabzon Havalimanına bu yılın Temmuz ayı itibariyle iç ve dış hatlardan olmak üzere toplam 2 bin 981 uçak, 398 bin 135 yolcu taşıdı.

16 Ağustos 2021 - 12:45

Trabzon Havalimanı'nın 1 Temmuz’daki normalleşmenin ardından son yılların en hareketli günlerini yaşıyor.

Trabzon Havalimanına bu yılın Temmuz ayında 2 bin 981 uçak iniş, kalkış yaparken iç hatlardan 332 bin 553, dış hatlardan ise 65 bin 582 olmak üzere toplam 398 bin 135 yolcu geliş gidiş yaptı.
Haziran ayında ise 10 bin 446 dış hatlardan olmak üzere toplam 229 bin 18 yolcu uçakla geliş gidiş yaparken, Temmuz ayında dış hatlardan gelen uçak sayısı ise 668 olarak belirlendi.

Öte yandan Trabzon Havalimanına tarifeli seferlerin yanı sıra 10 ülkeden charter seferler yapılıyor. Kuveyt, Bahreyn, Ürdün, Umman, Katar, Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nden yapılan direkt seferlerin yanı sıra Hollanda, Almanya gibi Avrupa ülkelerinin çeşitli şehirlerinden de Trabzon’a direkt uçuşlar gerçekleştirildi. Yerli turistlerin de eklenmesiyle bölgedeki turizm hareketliliği yaşanırken yoğunluğun Eylül ayı başlarına kadar süreceği öğrenildi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • tuncay bakan...macka mazara köyünden.
    3 ay önce
    Hic kimse trabzon havaa***i hakkinda tek bir$ey yazmami$.Karde$im O havaa***i mimari degil ama kapasite acisindan asla asla asla yaki$miyor..Yazin millet tavuk kümesindeki tavuklar gibi alt kalki$ salonuna aliniyor.Elini sallicak yer yok´adam pis pis sogan veya sarmisak TER kokuyor hareket edilcek yer yok millet terliyor.Ben utanilcak rezil kepaze bir hava a***i diyorum.Trabzon asla böyle bir pislik ve rezillige layik degil.O hava a***i bu günkünden en az 5 kat daha büyük olmali.Rezillik be..Ki$inda ayni cile.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaya: Millet sizden kurtuluş mücadelesi veriyor
Kaya: Millet sizden kurtuluş mücadelesi veriyor
Aydın, Beşikdüzü Belediyesi danışman alabilir, bu başkanın vereceği karardır...
Aydın, Beşikdüzü Belediyesi danışman alabilir, bu başkanın...