Trabzon-Giresun il sınırının çöp krizi

Trabzon-Giresun il sınırının çöp krizi

Trabzon-Giresun il sınırına 150 metre mesafede karayolunun bariyerinin açılarak kıyı kesiminin çöp alanı olarak kullanıldığını iddia eden Engin Barutçu isimli vatandaş, çevre ve deniz kirliliğine neden olan çöplerin yetkili kurumlar tarafından temizlenmesini istedi. Trabzon-Giresun il sınırının kıyı kesimine çöp döküldüğünü iddia eden vatandaşın isyanı: "Bariyer kapatılsın, çöpler toprakla kapatılmasın temizlensin"

25 Temmuz 2022 - 15:19

Trabzon ve Giresun il sınırında karayolunun kıyı tarafındaki koruma bariyerlerinin açılarak çöp alanı yapılan bölgenin temizlenmesini isteyen Engin Barutçu, mücadelesinin sonuç alamadığını belirtti. Denize kıyısı olan bölgeye çöp döküldüğü iddiasıyla CİMER'e başvurduğunu ifade eden Barutçu, Trabzon ve Giresun milletvekillerine de bölgendeki çevre kirliliğini ilettiğini söyledi.

Giresun Çevre İl Müdürlüğü'nü telefon ile arayarak şikâyette bulunmak istediği belirten Barutçu, "İl Müdürlüğünü aradım internetten şikayet oluşturamadığımı Giresun'a gelerek başvurabileceğimi söylediler. Ben Trabzon'da yaşadığımı ve gelmemin mümkün olmadığını söylediğimde mektup yazarak şikayetimi iletebileceğimi belirttiler. Bunun üzerine görüntüleri nasıl ileteceğimi söylediğimde bir flah belleğe atıp postalamamı istediler. Merak edip onlara burada çöp alanı yapıldığı şikayetimi değerlendirdiklerinde ne yapılacağını sordum. Gelip denetleyeceklerini eğer çöp dökümü yapıldığı tespit edilirse cezai işlemlerin uygulanacağını söylediler. Buradaki bu çöpleri temizleyip, bu bariyeri kapatmaya yönelik bir çalışmalarının olmadığını anladım." dedi.

"Her çeşit çöp dökülmeye devam ediyor"

Yaşadığı yerde bu çevre kirliliğine dikkat çekmeye çalıştığını ve kamuoyu oluşturmak istediğini dile getiren Barutçu, kıyıya dökülen çöplerin rüzgar ile denizi de kirlettiğini öne sürerek "Her çeşit çöp dökülmeye devam ediyor ve benim girişimlerin sonucunda üzerini örterek doğaya yapılan saldırıyı gizlemeye çalışmaktalar. Bunun en baş sorumlusunun Eynesil Belediyesi olduğu açık. Çünkü karayollarına o bariyerleri vatandaşın birisini açtırabilme şansı yok. Ne kadar örterse örtsünler o çöpler denize ve doğaya karışacak ve bu kirliliği sürdürecekler. Açılan Karayolu bariyeri kapatılsın, çöpler toprakla kapatılmasın temizlensin. Buna engel olmalıyız" açıklamasını yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İmamoğlu: Bizi mahkemeyle engellemeye çalışanlar asla başaramayacaklar
İmamoğlu: Bizi mahkemeyle engellemeye çalışanlar asla...
Kuraklık uyarısı: Karadeniz'de fındık ve çay bitecek
Kuraklık uyarısı: Karadeniz'de fındık ve çay bitecek