Trabzon Gazeteciler Cemiyeti bakın neler neler yaptı

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti bakın neler neler yaptı

Trabzon Gazeteciler Cemiyetinin 7 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulunda başkanlığa seçilen Yusuf Turgut ve yönetimi Trabzon Gazeteciler Cemiyeti binasında bir çok yeniliğe gitti.

28 Haziran 2016 - 14:27 - Güncelleme: 28 Haziran 2016 - 16:46

Trabzon Gazeteciler Cemiyetinin 7 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulunda başkanlığa seçilen Yusuf Turgut ve yönetimi Trabzon Gazeteciler Cemiyeti binasında bir çok yeniliğe gitti.

İlk etapta en çok eleştirilen tuvaleti baştan aşağıya yenileyerek 5 yıldızlı otel görüntüsüne kavuşturarak işe başlayan yeni yönetim, daha sonra binanın iç duvarlarını ve 10 adet kapısını tarihi dokusuna uygun olacak şekilde boyattı. Cemiyet merdivenlerinde bulunan korkulukların sağlamlaştırılması ile sallantılar engellendi. Kapı önünde sigara içilip yere atılması sonucu kapı önünde oluşan pis görüntünün önüne geçilmesi için de cemiyet girişine küllük koyuldu. Yönetim aynı zamanda yangın ihtimaline karşı da yangın tüpü alarak işini garantiye aldı. Yağmurlu havalarda binaya şemsiye ile gelen gazetecilerin şemsiyelerin üzerinde ki su artık yerlere akmayacak, bunun için şemsiyelik alındı.

Lokalde yenilenen klimanın gücü 3 katına çıkarılarak meslektaşlarımızın yazın serin, kışın sıcak bir ortamda oturmasının dışında TV’nin yenilenmesi ile görüntü kalitesinin artırılması sağlandı. Sekreterya da çalışanların daha iyi hizmet verebilmesi adına bilgisayarı son sisteme yükseltilirken, çok fonksiyonlu lazer yazıcı da alındı. Basın mensuplarının çalışacağı bilgisayar sayısı 2’ye çıkartıldı. Yönetim odasının tahribat görmüş laminant parkesi yenilenirken, bu odanın klimasının da birkaç gün içersinden değiştirileceği öğrenildi.

Bina içinde bulunan 7 adet avizeyi ve 4 adet apliği de yenileyen yönetimin, cemiyet mutfağını yine 5 yıldızlı otel şartlarına yükselterek daha kullanılabilir hale getirme adına çay kazanı, buzdolabı, tabak, bardak vs değişilmesiyle yeniden dizayn etti. Son olarak belediye ile görüşülerek kış aylarında yağmur dolayısıyla su akıtan çatı için de girişimler son aşamaya getirildi. TGC binasının eskiyen elektrik aksamı gözden geçirilerek olası tehlikelerin de önüne geçilmiş oldu.

Cemiyette yapılanların yanı sıra Orhan Kaynar futbol turnuvasının bu yıl 9. yapılacak. Formaları hazır bekleyen turnuva bu yıl 18 Temmuz’da başlayacak. Açılışında ve final gününde çeşitli etkinliklerin yapılacağı turnuvada meslektaşlarımız döner ayranın tadına varacak. Şampiyon olacak takıma da sürpriz hediyelerin verileceğini de benden duymamış olun. Ayrıca meslektaşlarımızla bir araya gelebilmek adına Ramazan ayının 10. gününde iftar yemeği organize edilerek güzel bir birliktelik oluşturuldu. Her ne kadar 100 kişi isim yazdırıp 175 kişi gelse de güzel birliktelik oldu. Gelen misafirlere de küçük çapta hediye verildi. Ayrıca yönetim sessiz sedasız ihtiyaç sahibi gazetecilere çok sayıda ramazan kumanyası verdiğini duyduk. Bu iş işte böyle sessiz sedasız olmalı. ALLAH KABUL ETSİN...

Bu yıl çıkarılacak Bayram gazetesinin çok kapsamlı olacağı ve iki genç gazeteci arkadaşımızın bu gazetede görevlendirileceğini duyduk. Bu arada yaklaşan bayram öncesinde yine gazetecilere çikolata ikramında bulunacakmış cemiyetimiz... Küçük jestlerle gazetecileri onure eden bu anlayış da takdire şayan...

Son olarak önümüzdeki günlerde yapılacak tüzük tadilatı kongresi için Cemiyet Yönetimi özel bir mail adresi oluşturmuş. Bu mail adresiyle beraber üyelerinden görüş ve düşüncelerini talep etmesi de ayrı bir bakış açısı getiriyor. Bence güzel bir hareket olmuş, bizde mailimizi yazmaya başlıyım.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AFAD'dan soğuk ve yağışlı havaya karşı vatandaşlara uyarı: Zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmayın
AFAD'dan soğuk ve yağışlı havaya karşı vatandaşlara uyarı:...
Dikkat su sayaçlarınız donabilir!
Dikkat su sayaçlarınız donabilir!