Trabzon Emniyet Müdürü Metin Alper, ’Andımız’ı okuyarak...

Trabzon Emniyet Müdürü Metin Alper, 'Andımız'ı okuyarak veda etti

Sudan'a atanan Trabzon Emniyet Müdürü Metin Alper, özel harekat polislerine yaptığı veda konuşmasında, 'Öğrenci Andı'nın son bölümünü okudu.

08 Temmuz 2021 - 09:38

Emniyet Müdürleri Kararnamesi ile Sudan Büyükelçiliği'ne İçişleri Bakanlığı Müşaviri olarak atanan Trabzon Emniyet Müdürü Metin Alper, özel harekat polislerine yaptığı veda konuşmasında Öğrenci Andı'nda yer alan "Varlığım, Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türk'üm diyene" sözleriyle veda etti.

Trabzon İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Resmi Gazete'de yayımlanan Emniyet Müdürleri Kararnamesi ile Sudan Büyükelçiliği'ne İçişleri Bakanlığı Müşaviri olarak atandı. Kararın ardından Araklı İlçe Özel Harekat Müdürlüğü'nü ziyaret eden ve polislere veda konuşması yapan Alper, "Bize güvenen, bize inanan, bizim için vergilerinden vermek sureti ile bizim bu imkanlara sahip olmamızı sağlayan milletimizin en necip insanlarına borcumuzu inşallah ödeyeceğiz. Kahraman şehitlerimiz, bizlere hakkını helal etsin. Onların yolunda gidiyoruz. Belki layık değiliz ama onların yolunda, onlar gibi can vermek için hepimiz hazırız. O zaman ne diyoruz? Varlığım, Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türk'üm diyene. Allah’a ısmarladık" dedi. 

Ne olmuştu?

Metin Alper'in bugün yayınlanan kararname ile Sudan'a atanmasının ardından sosyal medyada Danıştay'ın Öğrenci Andı'nın okullarda okutulmaması yönünde karar aldığı dönemde Trabzon Emniyet Müdürlüğü sosyal medya hesabından yapılan paylaşım gündem olmuştu. Düzenlenen bir operasyonda yakalanan mermilerle 'Andımız' yazıldığını gösteren paylaşım, bugünkü atama kararının ardından sosyal medyada yeniden gündem oldu. Alper'in Sudan görevinin bu paylaşım nedeniyle olup olmadığı soruldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ABD'nin ardından İngiltere'den de 'Ukrayna'dan çıkın' talimatı
ABD'nin ardından İngiltere'den de 'Ukrayna'dan çıkın' talimatı
Trabzonspor'un yeni transferi Enis Destan şehre indi!
Trabzonspor'un yeni transferi Enis Destan şehre indi!