Trabzon Dernekleri Federasyonu’ndan Erkan Ocaklı’ya vefa gecesi

Trabzon Dernekleri Federasyonu'ndan Erkan Ocaklı'ya vefa gecesi

17 Kasım 2022 - 16:25

Merkezi İstanbul’da bulunan Trabzonluların en büyük  çatı STK kuruluşu olan Trabzon Dernekleri Federasyonu (TDF), Karadeniz’in Türkü Babası olarak anılan merhum Erkan Ocaklı’nın 14. ölüm yıldönümünde, sanatçıyı anmak için bir dizi etkinlik düzenliyor.

KABRİ BAŞINDA DUA…

TDF Sanatçıiçin  ilk olarak,20 Kasım Pazar günü saat 11.00 de, Federasyon Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları ile sevenlerinin katılacağı,  Üsküdar Karacaahmet Mezarlığındaki kabri başında, Kuran tilaveti ve duaların okunacağı sanatçıyı yad eden konuşmaların yapılacağı, ikramlarların sunulacağıbir program düzenliyor.

BÜYÜK VEFA GECESİ…

Trabzon Dernekleri Federasyonu ayrıca, Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde,  merhum Ocaklı’yı anma gecesi düzenleyecek.

29 Kasım Salı günü saat 18.00 de başlayacak olan anma gecesi programına, sanatçının ailesi, dostları ve sevenleri katılacak. Gecede, bir birbirinden ünlü sanatçılar da sahne alarak, Erkan Ocaklı türkülerini sevenleriyle seslendirecekler.

Sanatçı’nın hayatında önemli yeri olan ailesi ve dostlarının da Erkan Ocaklı’yı anlatacakları gece saat 23.00 de sona erecek.

TDF Genel Başkanı İsmail Şatıroğlu konuyla ilgi,li yaptığı açıklamada; “Merhum Erkan Ocaklı, Karadeniz’imizin ve Trabzon’umuzun sesini, nefesini dünya çapında çok geniş kitlelere ulaştırmış, duruşu olan, üretken, memleket sevdalısı bir sanatçımız, bir değerimizdi. Biz TDF olarak rahmetliyi her yıl,  vefat tarihi olan 16 Kasım ya da sonraki ilk Pazar günü, kabri başında dualarla anıyoruz. Bu sene, sevenleriyle buluşacağımız bir salon etkinliği yapmayı uygun gördük. Üsküdar Belediyemiz de Bağlarbaşı Kongre Merkezini tahsis etti. İnşallah 29 Kasım Salı akşamı, sanatçımızın hatırasını, kendi müziği ve dostlarıyla yad edeceğiz. Tüm Erkan Ocaklı sevenlerini davet ediyorum. Ruhu şad olsun.” dedi.

Şatıroğlu ayrıca,  bundan sonra her Kasım ayında, “Trabzon Kültür Sanat Zamanları” teması ile, Trabzon’umuzun değerlerine ithafen etkinlikler yapmayı planlıklarını da paylaştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trabzon’da Araplar kiralık konut fiyatlarını uçurdu
Trabzon’da Araplar kiralık konut fiyatlarını uçurdu
Dilek İmamoğlu Trabzon'a geliyor
Dilek İmamoğlu Trabzon'a geliyor