Trabzon’dan Numan Kurtulmuş’a seslendi: Utanılacak sürpriz…

Trabzon’dan Numan Kurtulmuş’a seslendi: Utanılacak sürpriz…

05 Ocak 2022 - 12:02

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) aralık ayı enflasyon verilerini yüzde 36,08 olarak hesapladı. Bununla birlikte memur, esnaf ve çiftçi emeklilerinin aylıklarına yapılacak zam oranları belli oldu. En düşük emekli maaşı bin 500 liradan 2 bin 500 liraya yükseltildi. Emekliler, kabine toplantısından ek zam kararını bekledi ancak hayal kırıklığına uğradı. Milyonlarca emekli için ek zam kararı çıkmadı.

HAYAL KIRIKLIĞI

TÜED Trabzon Şube Başkanı Burhan Bayraktar açıklanan emekli maaş rakamlarına tepki gösterdi. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’a Trabzon’a geldiğinde bekledikleri rakamı aktardığını ifade eden Bayraktar, açıklanan rakamın utanılacak bir rakam olduğunu ifade etti. Bayraktar, “Trabzon’da yaşayan 161 bin emekli hayal kırıklığına uğramıştır. 26 yıl bu ülkeye hizmet etmiş emeklimize maalesef 4250 tl olan asgari ücretin altında bir rakam verilmiş. Umutlar bir kez daha sönmüştür. 10 Aralık’ta Boztepe’deki otelde AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’a emeklilerin durumu ile ilgili bir dosya verdim ve “Emekliler Trabzon gibi pahalı bir şehirde perişan durumdadır” dedim. Bana, “Sayın Başkanım, gerçekten sevineceğiniz müthiş bir sürprizle karşılaşacaksınız” dedi. Rakamlar açıklanınca sevineceğimiz değil, utanacağımız bir sürprizle karşılaştık. Bundan dolayı çok üzgünüz. 1500 tl olan maaş 2500 tl’ye çıkartıldı ama yüzde 25 ile çarpılmıyor. Bu en çok yaralayan durumdur. Büyük hayal kırıklığı yaşadık. 2021’de yapılması zorunlu olan zamları 2022 yılbaşına aktardığı için emeklinin yarım ekmeği de elinden alınmıştır. Çok zor şartlarda hayatını idame ettiren yeni gelen zamlar karşısında kaderine mahkum bırakılmıştır” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • bir emekli
    5 ay önce
    161 bin emekli var diyor.emekli derneğine üye o*** kaç kişi.diyeyim mi? %4 ü trabzon emekliler derneğine üye.bununda  nu alarak seçilen şube başkanı.161.000 üye ve genel kurulda aldığı oy 605 üye. yani toplamda emeklilerin %0,377 sini a*** bir şube başkanı.temsili yetkisi yok.genel kurul sonrası istifaların arttığı bilinmekte.son üç ayda 250-300 üyenin ayrıldığı bir şube.KENDİSİ İNANMIYOR SÖYLEDİĞİNE EMEKLİLER NASIL İNANSIN..genel başkanı SGK yönetim kurulu üyesi..çoklu maaşlı 3 YERDEN MAAŞ ALIYOR ses çıkarırsa hemen al aşağıya..BİZ EMEKLİLER OLARAK HİÇ BİRİNE İNANMIYORUZ.hele bir trabzon yönetimine hiç inanmıyoruz..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Abdullah Avcı ikna edemedi Egemen Korkmaz Trabzonspor’dan ayrıldı
Abdullah Avcı ikna edemedi Egemen Korkmaz Trabzonspor’dan...
Erdoğan asgari ücret için 'müjdeli haberi vereceğiz' dedi
Erdoğan asgari ücret için 'müjdeli haberi vereceğiz' dedi