Trabzon’dan hakem hatalarına ortak bildiri!

Trabzon'dan hakem hatalarına ortak bildiri!

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen basın toplantısı düzenledi.

21 Haziran 2020 - 13:40

Sürmen, son zamanlarda yapılan hakem hatalarına yönelik açıklamalarda bulundu.

Sürmen'in düzenlediği toplantıya AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, İYİ Parti Trabzon. Milletvekili Hüseyin Örs, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Trabzonspor Kulübü eski başkanlarından Ahmet Celal Ataman, MHP İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, İYİ Parti İl Başkanı Azmi Kuvvetli, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu’nun katıldı.

Sürmen'in basın toplantısından başlıklar şu şekilde:

“ Şampiyonluk konusunda bir tereddütümüz yok, öyle bir amaçla da bu toplantı düzenlenmedi. Biz futbolcularımıza hocamıza ve yönetimimize güveniyoruz. Tereddütümüz yok ancak yılların birikimi bir takım şeyler var. Bu olayların aktörleri Trabzonspor’un şampiyonluğu konusunda acaba engel olabilir miyim düşüncesine kapılmış olacak ki bir takım hatalar yapıyorlar." dedi.

"Biz hiçbir şampiyonluk yarışını bir takım ayak oyunlarına veya hakem hataların yüklemedik diye konuşmasına devam eden Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen " Çıktık çatır çaıtr futbolumuzu oynadık galibiyetleri aldık. Hakkıyla mağlup olduğumuz maçlardan sonra sesimiz çıkmadı. 95-96 sezonu Vanspor’a yenildiğimiz için kaybettik. O maçta Trabzonspor’un 20-30 pozisyon var.  Trabzonspor yönetiminden Vanspor’u satın aldılar gibi bir cümle çıkmadı. Tartışmadık konuşmadık bile. Biz anadolunun gururunu taşıyoruz Ar damarını taşıyoruz"

"2010-11 sezonunda biliyorsunuz bir şike süreci yaşadık. Ben de o şike sürecinde Trabzonspor adına yargılanan bir arkadaşımızın avukatı olmam nedeniye o davalara gidip geliyorduk. Tapeleri Aziz Yıldırım inkar ettiği zaman mahkeme başkanı sesi açıyor dinletiyordu. Bu konuştuğun sana ait değil mi diye. Bu konuşmalarda birisi, diyor ki Aziz Yıldırım karşısındakine “Bu süreçte senin yardımını gördük” bu vatandaş o dönem yargılanmadı. Kim bu sizce Göksel Gümüşdağ. O zamandan beri bu işlerin peşinde olan futbolla ilgili bir kişi. İnsanlar mahkemelerden bir şekil kurtulabilir de kamu vicdanından kurtulamaz. "

"Gümüşdağ sporla ilgilenmeye başladığındaki futbolculara bakın. Çoğu yurtdışında gelemiyor. Bir tanesi Emre Belözoğlu. Fenerbahçe maçında Sörloth’u arkadan 4-5 tekme atan bir futbol dürüstlüğünden uzak Serdar Aziz diye bir futbolcu var. Emre Belözoğlu varsa bir yerde mutlaka orada bir problem vardır. Serdar Aziz ile tekmeleyi attıramadığı Sörloth’u kendisi attırmaya çalıştı ancak Sörloth sembol işaretle onu attırdı. 4. Hakem kim? Sörloth’un hareketini anlatan, yine Mustafa Öğretmenoğlu. Bu nasıl oluyor hep bize mi rastlıyor? "

"Yakın zamanda bir sıkıntı daha geldi. UEFA’dan men cezası. Ya arkadaş pandemi nedeniyle futbol oynanmıyor, toplantı yapılamıyor. UEFA’da toplantı yapılıp Trabzonspor’a ceza veriyor. Bir nedeni olmalı. Nihat Özdemir’i hep tenkit ederiz. Dik duramıyor, karşı koyamıyor bir takım oyunlara deriz ama Özdemir bile isyan etti. Dedi ki “Trabzonspor’un hakların peşinden gideceğiz” dedi. Nihat Özdemir’e teşekkür ederiz."

"Bizi sahamızda dahi yense o futbol takımına teşekkür etmeyi biliriz ama hakkımızı yedirtmeyiz. Biz burada risk alıp bir toplantı yapıyorsak bir hedefimiz var demektir. Bu hedefe giderken çekeceğimiz her çile kutsaldır. Bugün burada kutsal bir görev yaptığınızı düşünün. Yarın bu kutsal günde biz oradaydık deme mutluluğunu yaşayacaksınız. Futbolda hedef beklenmez, hedefe gidilir. Trabzonspor’da sağlam emin adımlarla hedefe gitmektedir."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karadeniz yaylalarında ikinci yıkım dalgası
Karadeniz yaylalarında ikinci yıkım dalgası
Ali Koç'u Dereağzı'nda da yendik
Ali Koç'u Dereağzı'nda da yendik