Trabzon’da sürekli HES kodu sorulan vatandaşın ilginç...

Trabzon'da sürekli HES kodu sorulan vatandaşın ilginç çözümü

Yaşadıkları sorunlara kendilerine has çözümleri ile bilinen Karadeniz insanı gülümsetti. Her gittiği yerde kendisine HES kodu sorulan vatandaş, çareyi montunun arkasına HES kodunu yazmakta buldu.

06 Mart 2021 - 11:02

Trabzon'da her gittiği yerde HES kodunun sorulduğunu ancak bunu aklında tutmasının mümkün olmadığını belirten Muhammed Memiş, işini kolaylaştırmak için kendince bir çare buldu.

Her seferinde göstermekte zorluk yaşadığını belirten Memiş, montunun arkasına yapıştırdığı kağıda HES kodunu yazdı.

Görenler o anı önce tebessüm ederek sonra cep telefonları ile görüntüleyerek kayda alırken, Memiş bu durumdan hiç de rahatsız olmadığını belirtiyor.

Memiş, “Birkaç gündür hastanelere gidip geliyorum. Her gittiğim yerde benden HES kodu isteniyor. Özellikle büyük alış veriş merkezlerine gittiğimde aynı durumla karşılaşıyorum. HES kodunu aklımda tutamıyorum, telefonu da iki de bir çıkartıp bakacağıma böyle bir fikir aklıma geldi. Kağıdın yarısına HES kodunu yazarak sırtıma yapıştırdım. ’Bu uygulamam millete de örnek olsun’ diye düşündüm. Çoğu vatandaş bazı yerlere girmek için kendisinden istenen HES kodunu bilmediğinden geri dönüyor zor durumda kalıyor" dedi.

"SABAHTAN AKŞAMA KADAR BÖYLE GEZİYORUM"

HES kodunu görenlerin fotoğraf çektirmek istediğini söyleyen Memiş "Sokakta sabahtan akşama kadar sırtımda yazılı HES koduyla geziyorum. Sakıncası olduğunu düşünmüyorum, sonuçta HES kodu olmadan bir yere giremiyorsun” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yokuş'tan Sedat Peker operasyonu yorumu: Sırtını sıvazlıyordunuz
Yokuş'tan Sedat Peker operasyonu yorumu: Sırtını...
Rize’de kazanan yok! Trabzonspor zirve yarışında yara aldı...
Rize’de kazanan yok! Trabzonspor zirve yarışında yara aldı...