Trabzon’da sanat günleri başlıyor

Trabzon'da sanat günleri başlıyor

Trabzon Sanatevi, 10. Uluslararası Sanat Günlerini 17-21 Ekim 2018 tarihleri arasında yurt içinden ve Afganistan, Gürcistan, Rusya ve İran’dan birçok ünlü sanatçının katılımıyla yapıyor.

03 Ekim 2018 - 11:16

Trabzon Sanatevi, 10. Uluslararası Sanat Günlerini 17-21 Ekim 2018 tarihleri arasında yurt içinden ve Afganistan, Gürcistan, Rusya ve İran’dan birçok ünlü sanatçının katılımıyla yapıyor. Bu yıl Trabzon Valiliği, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ortahisar Belediyesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın desteklediği 10. Uluslararası Sanat Günlerine; Yusuf Rizeli Reklamcılık, Gündönümü Tour, Özel NET Eğitim Kurumları, Es Davet ve Organizasyon, Lara Sineması, Karfo Ajans Profesyonel Stüdyo, Şehir Işıkları Açıkhava Reklamcılık sponsor ve destek oldular. Ayrıca; Trabzon Üniversitesi Devlet Konservatuvarı konser ve gösteriler alanında teknik ve lojistik destek sağlayarak önemli bir görev üstleniyor.

Trabzon Sanatevi Başkanı Adnan Taç sanat günleriyle ilgili olarak, “Trabzon Sanatevi; Uluslararası düzeye taşıdığı sanat günleriyle Trabzon’a yeni bir soluk getirirken, kentin uluslararası düzeyde tanıtımına, kent insanının farklı kültür ve sanat insanlarıyla buluşmasına katkı sağlamaktadır. Şartların tüm zorluğuna rağmen, sınırlı imkanlarla en iyisini ve kalitelisini yapıyor, sabun köpüğü işlerle uğraşmıyoruz. Kentin tarihinde iz bırakmasını istediğimiz sanatsal bir etkinlik olsun istiyoruz. İnsanların Trabzon’a gelmeleri için bir sebepleri, bir yıl öncesinden ajandalarına not etmeleri gereken günler olsun istiyoruz. Bu anlamda uluslararası sanat günlerinin uzun soluklu ve kalıcı olması için çaba sarf ediyoruz. Sanatseverleri 17-21 Ekim 2018 tarihlerinde halka açık ve ücretsiz yapılacak etkinliklerimize bekliyoruz.” dedi.

17-21 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılacak etkinliklerde defile, el sanatları standları, sergiler, dinleti, söyleşi, imza günleri, gösteri gibi birçok etkinliğin yanı sıra, tiyatro, sinema ve dizi oyuncularından “Akasya Durağı”, “Kiralık Aşk”, “Kocaman Ailem” gibi birçok dizide oynayan Levent Ülgen, “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizi oyuncusu Galip Erdal, “Sen Anlat Karadeniz” dizi oyuncusu Sinan Tuzcu, şair Sezai Sarıoğlu, yazar Müge İplikçi, ödüllü yönetmen Yeşim Ustaoğlu, piyano eşliğinde keman resitali verecek olan Ünlü keman sanatçısı Cihat Aşkın, piyano konseri verecek olan Rus piyanist Vsevolod Timofeev gibi önemli isimler Trabzon’da olacak.

1. Gün Program:

2. Gün Program: 

3.Gün Program:

4. Gün Program: 

5. Gün Program: 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan anket açıklaması
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan anket açıklaması
İmamoğlu, Akşener ve Yavaş Çatalca'da buluştu
İmamoğlu, Akşener ve Yavaş Çatalca'da buluştu