Trabzon’da iş insanı ortağı tarafından 22 milyon TL...

Trabzon'da iş insanı ortağı tarafından 22 milyon TL dolandırıldığını iddia etti

Merkezi Trabzon’un Sürmene ilçesinde bulunan Ulukan Petrol A.Ş.’nin ortağı Gürkan Malkoç, ortağı O.E.U. tarafından dolandırıldığını iddia etti.

30 Mart 2021 - 12:10

Merkezi Trabzon’un Sürmene ilçesinde bulunan Ulukan Petrol A.Ş.’nin ortağı Gürkan Malkoç, ortağı O.E.U. tarafından dolandırıldığını iddia etti. Malkoç konuyla ilgili şu iddialarda bulundu, “Olaylar şöyle gelişti. 2012 yılında O.E.U. ile ortak olduk, Ben yıllardır Petrol işiyle uğraşırım Antalya Manavgat'ta bir istasyon açmaya başladık, ruhsat işlemleri devam ederken Sürmene ilçesinde Merkez olmak üzere bir petrol istasyonu açmaya karar verdik. Uygun bir yer buldum ve yerin mülkiyetinin O. E. U.’ya  ait olduğunu öğrendim ve kendisiyle irtibata girdim ve beraberce Ulukan Petrol şirketini kurduk. Şirketi kurduğumuz zaman Şirket ortağım O. E.U üç yıl şirketten kimse para çekmeyecek kararı almamızı istedi. Biz de kabul ettik. Ulukan Petrol A.Ş "Diğer şirketlerim gibi büyümesi gerekir" dedi. Kabul ettim, üç yılın sonunda kar dağılımı yapılacaktı ama yapılmadı. Biz de paramızı istemeye başladık. Sürekli yurt dışında. Her zaman görüşmek istediğimiz ortağımızla göreşememeye başladık. Şirketin tüm hesaplarını incelettik ve gördük ki 22 milyon tl miktardaki parayı kendine ait şirketlere aktardığını tespit ettik. Sürmene Savcılığına suç duyurusunda bulunduk" dedi. 

"GERİ VERECEĞİM" DEDİ VERMEDİ

“Kendisine ve yakınlarına yüklü miktarda para aktardığı banka kayıtlarında mevcut. Ortak olduğumuz şirket olan Ulukan Petrol A.Ş den ortak olmadığımız şirketlere para transferi yapılmaya devam ediyor. Konuyu kendisine sorduğumuzda "İhtiyacım vardı aldım, parayı geri vereceğim" diye yanıt veriyor ama sekiz yıldır bir kuruş alamadık" dedi. 

SAVCILIK TAKİPSİZLİK KARARI VERDİ

Kendisini dolandırdığını iddia ettiğini ortağının Türkiye'de tanınmış ve güçlü şirketlere sahip bir ailenin çocuğu olduğunu altını çizen Malkoç, " Ayrıca bu süre içerisinde Ortağım tarafından üç kez hırsızlıktan mahkemeye verildim ve asılsız iddialar olunca beraat ettim. Göz göre göre dolandırılıyorum, soyuluyorum ve bunu karşısında hiçbir şey yapamıyorum. Savcılığa şikâyette bulunduğumuz dolandırıcılıkla ilgili bir yıl sonra takipsizlik kararı verildi. Hiç bir incelme yapılmadı, konuyla ilgili her hangi bir bilirkişi atanmadı, sadece soyut iddialarla ben mağdur ediliyorum ve yüklü miktarda borçlanıyorum hakkımı nasıl arayacağım bilemiyorum. Bu şirket üzerine yapılan para transfer hareketlerinin incelenmesini istiyorum. Buradan hem ihbarda bulunuyorum hem de ortağı olduğum şirketimin incelenmesini gerekirse Kayyum atanmasını istiyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Gürkan malkoç
    2 ay önce
    Bu şahıs Türkiye'de ilk 200 fi..Bu şahıs Türkiye'de ilk 200 firma arasında bulunan Ulusoy'un firmasının ortağı FAHRETTİN Ulusoy'un oğlu onur Erhan Ulusoy dur
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçaabat Güzel Sanatlar Lisesi'nin 8 finalisti oylarınızı bekliyor
Akçaabat Güzel Sanatlar Lisesi'nin 8 finalisti oylarınızı...
BAŞKAN NUHOĞLU: SARP SINIR KAPISI’NIN KAPASİTESİ 900’E ÇIKACAK
BAŞKAN NUHOĞLU: SARP SINIR KAPISI’NIN KAPASİTESİ 900’E...