Trabzon’da ilçe belediyesinden işçi maaşlarına rekor zam

Trabzon’da ilçe belediyesinden işçi maaşlarına rekor zam

Trabzon’un İYİ Partili tek belediyesi olan Yomra Belediyesi, işçi maaşlarına bir yıl içinde yüzde yüzün üzerinde zam yaptı. Hizmet-İş Sendikası Trabzon Şube Başkanı İsmail Hakkı, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’a teşekkür ederek “Yüzde yüzün üzerindeki zam işçilerin yüzünü güldürdü” dedi.

18 Ağustos 2022 - 14:35

Trabzon’un Yomra ilçesinde İYİ Partili Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, yaşanan yüksek enflasyon karşısında işçi maaşlarına yüzde yüzün üzerinde zam yaptı. İşçi maaşlarına yılbaşında yüzde 40 zam yapan belediye, Hizmet iş Sendikası’yla ek protokol imzalayarak yüzde 80 zam kararını uygulamaya koydu. Böylelikle belediyede en düşük işçi maaşı 11 bin lira oldu.

YILLIK ENFLASYONUN ÜZERİNDE İYİLEŞTİRME

Konuyla ilgili olarak Yomra Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada “Belediye işçilerimizin özlük haklarını düzenleyen ek protokol, Belediye Başkanımız Mustafa Bıyık ile Hizmet-İş Sendikası arasında imzalandı. Başkanımız, ekonomik şartları göz önünde bulundurarak şirket işçilerimizin maaşlarında yıllık enflasyonun üzerinde iyileştirmeye gitti. İşçilerimiz ve belediyemiz için hayırlara vesile olmasını dileriz" denildi.  

İŞÇİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Hizmet-İş Sendikası Trabzon Şube Başkanı İsmail Hakkı Kaplan “Yomra Belediye Başkanımız Mustafa Bıyık ile yapılan görüşmeler sonucunda yüzde yüzün üzerinde vermiş olduğu zamla işçinin yüzünü güldürdü. Bizi hiç bir zaman kırmayarak talebimize karşılık olarak daha fazla nasıl verebilirim gayretinde olmuştur. Belediye başkanımızın bu tutumu biz işçileri ziyadesiyle mutlu etmiştir” diyerek Belediye Başkanı Bıyık’a teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Ağaoğlu'ndan flaş sözler; 'Gece rüyalarıma giriyordu...'
Ahmet Ağaoğlu'ndan flaş sözler; 'Gece rüyalarıma giriyordu...'
Trabzon'da Atatürk'ün ziyaret ettiği binanın atıl kalmasına bir tepki daha geldi...
Trabzon'da Atatürk'ün ziyaret ettiği binanın atıl kalmasına bir...