Trabzon’da hamsi bolluğu fiyatlara da yansıdı: 10 liradan...

Trabzon'da hamsi bolluğu fiyatlara da yansıdı: 10 liradan satılıyor

27 Kasım 2021 - 15:10

Trabzon'da hamsi bereketi balıkçıların yüzünü güldürüyor. Balıkçı tezgahlarını dolduran hamsi 10 ila 15 lira arasında satışa sunuluyor.

Yeni av sezonunun açılmasının ardından hamsinin bolluğu hem balıkçıların hem de vatandaşın yüzünü güldürüyor.

Ortahisar ilçesindeki Trabzon Balık Pazarı'nda istavrit ve mezgitin kilogramı 15-20, hamsinin 10-15, alabalığın 40, çinekopun ise 35-40 lira arasında değişen fiyatlardan satışa sunuluyor.

"Hamsi bu sezon çok iyi çıktı"

Moloz mevkisinde balık satan Ayhan Keleş, hamsinin kilosunu 10 liradan sattığını dile getirerek, "Hamsinin kasası 200-250 lira arasında değişiyor. Fiyatlar hamsinin iriliğine göre farklılık gösteriyor. Hamsi bu sezon çok iyi çıktı, millet 3 aydan beri güzel hamsi yiyor. İnşallah 2 ay daha bu şekilde devam eder" dedi.

Balıkçı Mehmetcan Örseloğlu da av yasağının ardından hamsinin oldukça güzel ve bol çıktığına dikkati çekerek, "Hamsi her gün tezgahları süslüyor. Ancak palamutta beklediğimiz olmadı. Hamsinin bol oluşu bizlerin ve vatandaşın da yüzünü güldürüyor. Satışlardan memnunuz, vatandaşların alım gücüne karşılık veriyoruz. Vatandaşlar bol bol hamsi alarak tüketsin" şeklinde konuştu.

Hamsi fiyatı 10 lira ile 15 lira arasında değişiyor

Örseloğlu, hamsinin fiyatının 10 ila 15 lira arasında değiştiğini ifade etti.

Pazara hamsi almaya geldiğini belirten Yusuf Haliloğlu da "Trabzon hamsisi çok iyi ve ucuz, 10 liraya satılıyor, ben de akşam için alıyorum." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte Trabzonspor'un Giresunspor maçında kazandığı penaltı
İşte Trabzonspor'un Giresunspor maçında kazandığı penaltı
Trabzonspor penaltılarla yıkıldı
Trabzonspor penaltılarla yıkıldı