’Trabzon’da eski otogar yeri ne olacak?’ tartışmasına...

'Trabzon'da eski otogar yeri ne olacak?' tartışmasına İmperial Hastanesi'nden cevap

Değirmendere Vadisi’nde yapımına başlanan otogarın bitmesi halinde mevcut otogarın bulunduğu 20 dönümlük alanın ne olacağı tartışma yarattı.

05 Ağustos 2022 - 14:01 - Güncelleme: 05 Ağustos 2022 - 14:06

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, meclis onayıyla bu alanda imar değişikliğine gitmiş, satış izni çıkarmış,  inşaat izni 6’dan 12’ye çıkartmıştı. Bu arazinin özel bir hastaneye verileceği iddialarına bahsi geçen Özel İmperial Hastanesi’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Çelebi cevap verdi.

TALEBİMİZİ İLETTİK AMA…

Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’ndan böyle bir talepleri olduğunu ifade eden Çelebi, “Biz bir hastane yeri arıyoruz. İmperial Hastanesi’nin yatırım yapma gücü gayet iyi. Bu şehre yatırım amaçlı bir tane VİP hastane kazandırma düşüncemiz var. Otogarın yerinin satılık olduğunu duyunca Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile görüştük. 5 dönümlük bir arazi talebinde bulunduk. Bu şekilde talip olduğumuzu belediye başkanına ilettik. Belediye başkanımız da bura ile ilgili şehre yakışacak bir çalışma yapma düşüncelerinin olduğunu ve araziyi parsel olarak bölemeyeceğini bize iletti” dedi.

YILLARDIR OTOPARK SIKINTISIYLA UĞRAŞIYORUZ, İDDİA EDİLDİĞİ GİBİ BİR SİYASİ GÜÇ SAHİBİ OLSAYDIK OTOPARK SORUNU ÇOKTAN ÇÖZÜLMÜŞ OLURDU

Yaklaşık 7 yıldır İmperyal Hastanesi’nin otopark sorunu ile ilgili çözüm üretmeye çalıştıklarını belirten Çelebi, “Anadolu Lisesi’nin alt tarafına, çevreye hiçbir şekilde zarar vermeden, tünel sistemi ile girip oraya 150-200 araçlık otopark kazandırmak için proje hazırlattık. Eğer bahsedildiği gibi siyasi gücü olan bir hastane olsaydık bu otopark sorununu çoktan çözmüş olurduk. Bizim hiçbir siyasiye farklı davranmak gibi bir anlayışımız yok. Herkese eşit mesafedeyiz. Bizim işimiz insana hizmet, sağlık hizmeti veriyoruz. 500 kişi istihdam ediyoruz. Vali, belediye başkanı ve siyasiler de bu şehre yatırım yapanların ve yapmak isteyenlerin önlerindeki engelleri kaldırmak için çaba sarf etmeli. Biz kimseden bağış istemiyoruz. Ama hastanenin siyaseten özel muamele gördüğü iddiasında bulunanların bir sefer olsun “Şu hastaneye bir gidelim, bir sıkıntıları var mı? diye soralım” demediler. Burası 52 ortakla yaşıyor,  her türlü etkinliğine sponsor oluyoruz. Şehirle bütünleşmiş bir hastaneyiz. Burayı siyasi malzeme olarak kullanmaları bizi üzüyor” ifadelerini kullandı.

BİZE KİMSE BİR YERİ PEŞKEŞ ÇEKMİYOR!

AKP İl Başkanı Sezgin Mumcuoğlu’nun hastanenin ortağı olması ve doktoru nedeniyle hastaneye özel muamele yapıldığı iddialarına sert çıkan Çelebi, “Bu hastane bu şehrin hastanesidir, bunun post cihazı, vergi levhası burada. Yatırımları burada. Parasının tamamı bu şehre kalıyor. Diğerlerinin ekonomisi il dışına gidiyor. Peki, neden buraya yardımcı olmuyoruz da, siyasi devşirmeler yapıyoruz. Bu iddialara karşı İl Başkanı Sezgin Mumcuoğlu’nun açıklama yapmasını beklerdim, ‘Bizim görevimiz bu şehre her yatırım yapanları, adalet ve hakkaniyet çerçevesinde desteklemektir, önünü açmaktır. Ben bu kuruma ortak olabilirim, doktoru da olabilirim ama benim şuanda bulunduğum pozisyon bu şehrin değerlerini yaşatmak adına önünü açmaktır’ demeliydi. Bize kimse bir yeri peşkeş çekmiyor. Bundan emin olun. İstirham ediyorum bu kurumu yıpratmasınlar. Bu kurum kimsenin tekelinde değil, kimseye minnet borcu yok. Biz herkese eşit mesafedeyiz” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mahmut ismailoglu
    1 gün önce
    Hastanenizin bölgeye vermekte olduğu.hizmet takdire şayandır.Önündeki sıkıntı ve engellerin kaldırılması ve.imkan yaratılması biz bölge insanlarının yararına olacaktır. Özelleikle bu gibi hizmetlerin önünün açılması ve imkan yaratılması dok doğru olur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçaabat’ta Offroad Yarışları Başladı
Akçaabat’ta Offroad Yarışları Başladı
Trabzon Akçaabat oto servisinde kedi kurtarma seferberliği
Trabzon Akçaabat oto servisinde kedi kurtarma seferberliği