Trabzon’da 80 konuta giden yolu kapattılar

Trabzon'da 80 konuta giden yolu kapattılar

Yalıncak’da 80 konuta yolsuzluk yüzünden ulaşılamıyor -Ambulans giremiyor. Yakıt götürülemiyor.

09 Kasım 2018 - 13:01 - Güncelleme: 09 Kasım 2018 - 13:39

Trabzon’da kentleşmenin yoğun olarak yaşandığı kesimler arasında bulunan Ortahisar ilçesine bağlı Yalıncak Mahallesi'nde 80 konutta oturan yaklaşık 500 kişi yolsuzluk yüzünden zor günler geçiriyorlar.

Mahallenin Konak sokağında yer alan Aşiyan Konakları’na ulaşan ve imarda yol olarak görülen ancak şahıs tapusunda bulunan arazi, mal sahibi tarafından 5 Kasım tarihinde yola toprak dökülmek suretiyle kapatılınca site sakinlerinin ulaşımı engellendi.

Siteye hiçbir şekilde ulaşım kalmaması site sakinlerine zor günler yaşatıyor. Yakıt taşınamaması, çocukların okul servisine ulaşamaması, acil hastalar için ambulansın girememesi site sakinlerini isyan noktasına getirdi. 

Konu ile ilgili olarak, Trabzon Büyükşehir ile Ortahisar Belediyesi’ne başvurular yapılmasına rağmen 4 gündür hiç bir müdahale yapılmadığı ileri sürüldü. 

Site sakinleri, sorunun çözümü için ilgili belediyelere başvuruda bulunduklarını, ancak 4 yıldır devam eden sorunun bir türlü çözülemediğini ifade ederek, “Başvurularımıza da bir cevap bile alamadık. Adeta şehir içinde kaderimizle başbaşa bırakıldı. Çocuklarımız üşüyor. Hastalarımızı hastaneye taşımakta sıkıntı çekiyoruz. Ne yapalım? Cumhurbaşkanımıza mı durumu iletelim? Yapı kullanma izni verilen, elektrik suyu bağlanan, her türlü vergileri devlet tarafından alınan kat malikleri olarak ne yapacağımızı şaşırdık. Artık sesimizi duyun diyoruz” çağrısı yaptılar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trabzonlu Sağlık Çalışanları Biraraya Geldi
Trabzonlu Sağlık Çalışanları Biraraya Geldi
İstediği yerde istediği kişiyle ekrana çıkarız
İstediği yerde istediği kişiyle ekrana çıkarız