Trabzon Büyükşehir’de başkan operasyonu

Trabzon Büyükşehir'de başkan operasyonu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdür Yardımcısı Nurettin Tandoğan ve TİSKİ İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Berrin Soygenç görevlerinden alındı.

26 Haziran 2019 - 11:54 - Güncelleme: 26 Haziran 2019 - 12:02

Bir gazetecinin, şehir merkezinde geçen hafta yaşanan su taşkını sırasında, bir internet sitesinde yer alan "Genel Müdür Yardımcısı sahada çalışıyor, Genel Müdür evinden izliyor" şeklindeki ifadelerinin belediyede krize neden olduğu ve Tandoğan'ın bu nedenle görevden alındığı iddia edildi.

CHP Sürgüne Göndermişti

TİSKİ Genel Müdürlüğü'nde görevden alınan bir başka isim ise İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Berrin Soygenç oldu. Uzun yıllardır belediyede görev yapan Soygenç, 2004 yılında Trabzon Belediyesi'ni CHP kazandığında sürgüne gönderilmişti. Sonrasında daire başkanlığına kadar yükselen Soygenç'in görevden alınması AK Parti tabanında şok etkisi yaşattı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nden 31 Mart sonrasında görevden almalar sıkça yaşandı. Ancak son olarak yapılan operasyon Belediyede hem dikkat çekti hem de AK Parti kulislerinde üzüntü ile karşılandı.

İddiaya göre, 6saat.Com’da sel felaketinin yaşandığı dönemde TİSKİ Genel Müdür Yardımcısı Nurettin Tandoğan’ın çizmelerle fotoğrafı yayınlandı, yapılan yormuda da TİSKİ Genel Müdürü Tekatış ile ilgili ‘Dost acı söyler evinde çalışmaları izledi’ değerlendirmesi yapıldı.

Bunun üzerine, yorumu Nurettin Tandoğan’ın yaptırdığı gibi bir izlenimle düğmeye basıldı. TİSKİ’nin çalışkan Genel müdür yardımcısı Tandoğan dün itibariyle görevden alındı ve yerine ise Daire Başkanlarından Muhammet Mazlum görevlendirildi.

Köy Hizmetlerinden beri TİSKİ’nin belkemiklerinden olan Oflu Tandoğan’ın görevden alınması belediyede üzüntü ile karşılandı. Bu arada TİSKİ Genel Müdürlüğü'nde görevden alınan bir başka isim ise İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Berrin Soygenç oldu. Uzun yıllardır belediyede görev yapan Soygenç, 2004 yılında Trabzon Belediyesi'ni CHP kazandığında sürgüne gönderilmişti. Sonrasında Daire Başkanlığına kadar yükselen Soygenç'in görevden alınması da hem belediye hemde TİSKİ çalışanlarını üzdü.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Benzine büyük zam yolda
Benzine büyük zam yolda
Doğu Akdeniz'de sular ısınıyor... Yunanistan panikte!
Doğu Akdeniz'de sular ısınıyor... Yunanistan panikte!