TLYD ve Tuzla Belediyesi Tsm Korosu’ndan muhteşem konser

TLYD ve Tuzla Belediyesi Tsm Korosu'ndan muhteşem konser

Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği-Vakfı (TLYD) TSM korosu ile Tuzla Belediyesi TSM Korosu Trabzon’da muhteşem bir konsere imza attı.

15 Nisan 2019 - 14:09 - Güncelleme: 15 Nisan 2019 - 14:34

Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği-Vakfı (TLYD) TSM korosu ile Tuzla Belediyesi TSM Korosu Trabzon’da muhteşem bir konsere imza attı. KTÜ Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve izleyicilerin yoğun ilgi gösterdiği programda iki koro da muhteşem eserler seslendirdi. Sunuculuğunu Yasemin Uzun’un yaptığı, şef Özdemir Hafızoğlu yönetimindeki TLYD TSM korosu ilk bölümde Segah eserler seslendirdi.Bu bölümde İlhan Yavuz, Tuğçe Taç ve Gizem Sağlam Bülbül solo olarak sahne aldılar. Orhan Şaik Gökyay’ın ‘Bu vatan toprağın kara bağrında’ isimli unutulmaz şiirini besteleyen şef Özdemir Hafızoğlu ilk kez eseri seyircilerle birlikte seslendirdi. Şarkı kısa sürede büyük beğeni topladı. Yine musikimizin efsane şarkılarından ‘Buruk Acı’ ve ‘Karam’ eserlerini tüm salonla birlikte seslendiren koro ayakta alkışlandı.İkinci bölümde ise Tuzla Belediyesi TSM korosu konuk olarak sahne aldı. TRT sanatçısı Seda Gökkadar yönetimindeki koro da birbirinden muhteşem eserlere yer verdi. Konuk ekipten solo olarak sahneye çıkan Secaeddin Koca, Coşkun Şahin, Kubilay Kayahan, Sevim Numanoğlu, Ergun Mallı, Simay Yılmaz, Okan Özyılmaz, Zafer Algan ve Birgül Birinci performanslarıyla adeta parmak ısırttı. Salondaki izleyicilerin yoğun isteği üzerine konuk ekibin koro şefi TRT İstanbul Radyosu ses sanatçısı Seda Gökkadar, bir Özdemir Hafızoğlu klasiği olan ‘Mecburum’ eserini seslendirdi.


Programın sonunda gecenin mimarları iki koro şefi Hafızoğlu ve Gökkadar’a TLYD Dernek Başkanı Kenan Atalay ve Ortahisar Belediye Meclisi Başkan Vekili Nusret Onur, konuk ekip Tuzla Belediyesi TSM Topluluğu adına da şef Gökkadar tarafından başkan Atalay’a günün anısına birer hediye ve çiçek takdim edildi. TLYD Başkanı Atalay böylesine güzel bir gecenin yaşanmasına vesile oldukları için iki koro ve şeflerine teşekkür etti.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar


Tuzla Belediyesi koro şefi Seda Gökkadar da geçen yıl konuk sanatçı olarak sahne aldığı Trabzon’dan çok etkilendiğini ve korosu ile bu yıl sahne almayı teklif ettiğini belirterek “ Olumlu yanıt gelince çok sevindim. Burada çok güzel ağırlandık hepinize teşekkür ediyorum. İnşallah bizlerde bu güzel koroyu İstanbul’da ağırlamak istiyoruz. Tabi hepinizi de izleyici olarak Tuzla’ya bekliyoruz” dedi. 3 saat süren muhteşem program, iki koroya Arhavi ve Akçaabat TSM korolarının da eşlik etmesiyle birlikte seslendirilen iki güzel eserle son buldu

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Soylu ile Özgür Özel sosyal medyada birbirine girdi
Soylu ile Özgür Özel sosyal medyada birbirine girdi
Bu iş ihmalkarlığa gelmez
Bu iş ihmalkarlığa gelmez