Ticaret Bakanı Mehmet Muş’a bölgeden önemli sorular...

Ticaret Bakanı Mehmet Muş'a bölgeden önemli sorular...

22 Nisan 2022 - 12:47

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan; 16 Nisan 2022 tarihinde Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un Artvin İl merkezinde, Borçka İlçesinde ve Kemalpaşa İlçesinde gerçekleştirdiği ziyaretleri Meclis gündemine taşıdı. Hem İçişleri Bakanı Soylu'ya hem de bizzat Ticaret Bakanı Muş'a yanıtlaması üzerine soru önergesi yönelten Bayraktutan "Artvin ilinde 9 Belediye Başkanlığı’ndan 7’si Cumhuriyet Halk Partili Belediyeler olduğu için mi Belediye Başkanları ziyaretlerden haberdar edilmemiştir? " diye sordu.

16 Nisan 2022 tarihinde Artvin ili ziyaretleri kapsamında Borçka ilçesindeki Borçka Gölü'nde kurulu somon balığı tesislerini gezmiş, Artvin Valisi Yılmaz Doruk'u makamında ziyaret etmiştir. Ardından AKP Artvin İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Bakan Muş, Sarp Sınır Kapısı'nda da incelemelerde bulunmuştur.

Bu Bağlamda Bayraktutan şu soruları iletti: 

1- Bakanların illere yaptıkları ziyaretlerden İl ve İlçe Protokolü haberdar edilmekte midir? Devlet teamülünün gereği nedir?

2- Bakanlığınıza bağlı Artvin Valiliği ve ilgili İlçe Kaymakamlıkları tarafından Bakan’ın ziyareti hangi makamlara bildirilmiştir?

3- Artvin Valisi ve ilgili İlçe Kaymakamları Ticaret Bakanı’nın ziyaret bilgisini tarafsız şekilde, tüm makamlara neden paylaşmamıştır?

4- Artvin İli merkez ziyaretinde Artvin Belediye Başkanı, Borçka ziyaretinde Borçka Belediye Başkanı, Sarp Sınır Kapısı ziyaretinde Kemalpaşa Belediye Başkanına hangi gerekçe ile bilgi verilmemiştir?

5- İlgili Başkanlar Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerin Başkanları oldukları için mi bu ziyaretlerin dışında tutulmuştur?

6- Artvin Halkında infial yaratan bu hususlar hakkında Kamuoyunu aydınlatır mısınız

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Trabzon'da konuştu: Merkez bankasının dibi delindi
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Trabzon'da konuştu:...
CHP'li vekil'den TMO'ya sert uyarı...
CHP'li vekil'den TMO'ya sert uyarı...