Teknik Tercüme

Teknik Tercüme

Globalleşen dünyada her şey oldukça hızlı değişim göstermektedir. Özellikle teknik ve mühendislik alanında bu değişimler çok daha net olarak görülebilmektedir.

22 Nisan 2020 - 16:59

 

Globalleşen dünyada her şey oldukça hızlı değişim göstermektedir. Özellikle teknik ve mühendislik alanında bu değişimler çok daha net olarak görülebilmektedir. İşte tüm bu gelişmelerin yakından takibi için bazı çalışmaların farklı dile veya kendi dilinize dönüştürülmesi işlemine teknik tercüme denilmektedir.

Eğer firma olarak ithalat veya ihracat yapıyor iseniz pek çok belgenin teknik tercümesi gerekmektedir. Ürünlerinizin tanıtılması, firmaya ait çalışmaların belgeleri, kataloglarınız, ürünlerin tanıtımı için broşürler ve yazışmalarınız için tercüme işlemlerine ihtiyacınız olacaktır. Bu tercümelerin teknik olarak çevirisi yapılacak olan dilde tam karşılığına çevrilmesi gerekmektedir. Aksi halde eksik veya yanlış beyanda bulunmuş olacaksınız.

Mühendislik gibi çok daha fazla detaylı anlatım gerektiren alanlarda hizmet veriyor iseniz yine teknik tercüme hizmetlerinden faydalanmanız gerekmektedir. Çeviri yapılacak dil için teknik terimlerin doğru olarak aktarılması yapılan işin titizliğinin ön plana çıkması için gerekmektedir. Tercüme konusunun ne kadar hassas olduğunu bilerek ve uzman bir kadro ile farklı dillere veya kendi dilinize istediğiniz her türlü teknik çeviriyi yapmaktayız.

Teknik Tercüme İçin Dikkat Edilecek Noktalar

İlk olarak teknik tercüme hizmeti alacağınız kurumun güvenilirliğini ve daha önce kaç dile ne kadar çeviri yaptığını mutlaka öğrenmelisiniz. Çünkü sadece bir dili iyi bilmek tercüme yapmak için yeterli değildir. Tercümenin yapılacağı alanda hâkimiyet şartı aranmalıdır. Tercüme hizmetlerimizde her zaman konuya hâkim ve aynı zamanda dili çok iyi bilen bir kadro ile hizmet vermekteyiz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çakıroğlu, işten çıkartılan gazeteci ile ilgili İYİ Parti İl Başkanı Kuvvetli'ye seslendi...
Çakıroğlu, işten çıkartılan gazeteci ile ilgili İYİ Parti...
İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Kuvvetli,  işten çıkartılan o gazeteciye sahip çıktı...
İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Kuvvetli, işten çıkartılan o...