Tarikat yurtlarına mahkûm edilen gençlere çağrı

Tarikat yurtlarına mahkûm edilen gençlere çağrı

CHP’li Özgür Özel, tarikat, cemaat ve benzer grupların yurtlarına mahkûm olan gençler için çağrıda bulundu. Özel, “Bana ulaşın, birlikte çare arayalım. Hallederiz!” diyerek iletişim bilgilerini paylaştı.

12 Ocak 2022 - 13:10

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara’nın ailesinin zoruyla Nur cemaatine ait yurtta kalmak zorunda bırakıldığını ifade eden bir video paylaştıktan sonra yaşamına son verdi. Kara’nın babası yurtları öven bir açıklama yaparken, tarikat yurtlarının kapatılması yönünde çağrılar yükseldi.

Son olarak sosyal medya hesabından numarasını ve mail adresini paylaşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, bu durumlardan sorun yaşayan ve tarikat yurtlarına mahkûm olan gençlerin kendisine ulaşmasını istedi.

Özel, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, “Enes Kara gibi benzer ya da farklı sebeplerle cemaat/tarikat/vakıf yurtlarına mahkûm edilmiş kendisini risk altında hisseden umutsuzluğa kapılmış her bir kardeşime çağrımdır: Bana ulaşın, birlikte çare arayalım. Hallederiz” dedi.

Özgür Özel, kendisine ulaşılması için şu iletişim bilgilerini bıraktı:

“Telefon: 0 312 420 52 67 Mail: eczozgurozel@gmail.com” #EnesKara gibi benzer ya da farklı sebeplerle cemaat/tarikat/vakıf yurtlarına mahkum edilmiş kendisini risk altında hisseden umutsuzluğa kapılmış her bir kardeşime çağrımdır: Bana ulaşın, birlikte çare arayalım. Hallederiz! 0 312 420 52 67 eczozgurozel@gmail.com — Özgür Özel (@eczozgurozel) January 12, 2022

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karadeniz'in en borçlu ili...
Karadeniz'in en borçlu ili...
Trabzonspor Berat Özdemir'i Ettifaq'a gönderdi
Trabzonspor Berat Özdemir'i Ettifaq'a gönderdi