Semih Öksüz’den Trabzonspor’a marş; Sekizinci Kuşatma...

Semih Öksüz'den Trabzonspor'a marş; Sekizinci Kuşatma (Tıkla-İzle)

17 Nisan 2022 - 12:55 - Güncelleme: 17 Nisan 2022 - 13:31

Trabzonlu müzisyen Semih Öksüz arkadaşı Ediz Tanburoğlu ile birlikte, şampiyonluk yolundaki takımı Trabzonspor’a marş yaptı. “Sekizinci Kuşatma” adını verdikleri marş sosyal medyada büyük beğeni topladı.

“Sekizinci Kuşatma”nın ortaya çıkış süreci ile ilgili habercuk.com’a özel açıklamalarda bulunan Müzik öğretmeni Semih Öksüz, “Trabzonspor; benim ve benim gibi öğretim hayatının önemli bölümünü Trabzon dışında tamamlayanlar için bir yaşam biçimidir, bir kimliktir. Trabzonspor bizim kendimizi ifade tarzımızdır. Her zaman başarılı olmasını isteriz ama; kimsenin hakkını, emeğini çalmak, gasp etmek gibi niyetimiz yoktur.    

TRABZONSPOR SİSTEMATİK ŞEKİLDE HAKSIZLIĞA UĞRADI

Ben 4 yaşımda Trabzonspor üyesi oldum. 14 yıldır da kongre üyesiyim. Elbette  şanlı tarihinin tümünü yaşamadım ama büyüklerim ve okuduklarımdan öğrendiğim kadarı ile Trabzonspor; 38 yıldır sistematik şekilde haksızlığa uğruyor. 1995–1996 sezonu  hala anlatılıyor. 2005’te yaşanan Cem Papila faciasını hatırlıyorum. 2011’de Trabzonspor’un elinden çalınan şampiyonluğun bizzat şahidiyim. Çünkü o zaman Eskişehir’de okuyordum. Oynanan oyunlara şahit oldum.

BİR NEVİ PROTESTO…

İşte tüm bunlara karşılık Trabzonspor’un 38 yıldan beri uğradığı haksızlıklara bir tepki olarak, kimilerine üslup olarak sert gelen bu marşı yazdım. Marşın tüm düzenlemeleri yapan, kaydı alan, tüm notaları ince ince işleyen değerli müzisyen ve aranjör arkadaşım Ediz Tanburoğlu ile birlikte şampiyonluk yolundaki Trabzonspor’umuza kendi penceremizden katkı sağlamak istedik. Benim ki okyanusta bir damla da olsa Trabzonspor’a destek vermek, onun yanında olduğumu ve Trabzonspor’un asla yalnız yürümeyeceğini göstermek için bir nevi protestodur!” ifadelerine yer verdi.

“Sekizinci kuşatma” marşının sözleri şu şekilde:

Saldırın akın akın

Hep aciz bırakın

Şampiyonluk çok yakın

11 yıl sonrası

 

Tüm şehir bekliyor

Tertemiz kupayı

Haydi Golleri Atalım

Akyazı’yı yıkalım

 

Bordo mavi fırtınam

Gönüllerdedir her an

Şampiyon olacak

Meydanlar hep coşacak

 

Eze eze geliyor

Şanlı Trabzon

Rakipler hep korkuyor

Kaplanın pençesinden

 

Sekizinci kuşatma

Artık erdik murada

Bayrakları asın

Artık meşaleyi yakın

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fatih'te esnaflar arasında silahlı kavga: 7 yaralı
Fatih'te esnaflar arasında silahlı kavga: 7 yaralı
Trabzon'da Harmantepe şehitliğinin durumu içler acısı...
Trabzon'da Harmantepe şehitliğinin durumu içler acısı...