Salih Cora’dan yaylacılara müjde

Salih Cora’dan yaylacılara müjde

Trabzon’da özellikle yaylalarda hayvancılık yaparak böyle problemler yaşayan hemşehrilerimizi bu imkanlardan bir an önce faydalanmak için gerekli başvuruları yapmaya davet ediyorum”

18 Haziran 2018 - 14:28

AK Parti Trabzon Milletvekili Avukat Salih Cora, yaylalarda vatandaşları ziyaret ederek yürürlükte olan İmar Barışı’nın getirdiği kolaylıkları anlattı. İmar Barışı’nın Trabzon’daki yaylacıların beklentilerini karşıladığını söyleyen Salih Cora, “TBMM kapanmadan önce çıkardığımız son kanunlarla yıllara meydan okuyan bir çok sorunun tarihe karışması için önemli bir adım atmıştık. Bu kanun geçtiğimiz günlerde yürürlüğe girdi ve devlet ile vatandaş arasındaki muarızlık ortadan kalkmaya başladı” dedi.

Sorun Çıkmayacak

Cora, “İmar Barışı bölgemizi de kapsama almış ve çok olumlu şekilde etkilemiştir. Hayvancılıkla uğraşan hemşehrilerimiz yaylalara ev yaptırmışlar ancak yapı kayıt belgesi olmadığı için o evlere elektrik bağlatamıyorlardı. Bu problemi TBMM’de dile getirerek İmar Barışı kapsamında değerlendirilmesini sağladık. Artık 31 Mayıs 2017’den önce yapılan yayla evlerine yapı kayıt belgesi alınabilecek ve elektrik bağlatamama sorunu da kolaylıkla çözülebilecektir” diye konuştu

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nden ihtiyaç sahiplerine destek
Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nden ihtiyaç sahiplerine destek
Erdoğan'dan Fatih Portakal hakkında suç duyurusu
Erdoğan'dan Fatih Portakal hakkında suç duyurusu