Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Kurt, habercuk’u ziyaret etti

Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Kurt, habercuk'u ziyaret etti

Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Kurt, habercuk medyayı ziyaret etti.

18 Haziran 2021 - 13:29

Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Kurt, habercuk medyayı ziyaret etti. Saadet Partisi tarafından başlatılan ‘Geçim İttifakı’ kampanyasını anlatan Kurt, “Türkiye’nin gerçek gündemi ekonomi, iktidar bunu yapay gündemlerle başka alanlara çekiyor. Bu manada genel merkezimiz “Geçim ittifakı” başlattı ve 81 ilde bu çalışmalar sürdürülüyor. Trabzon olarak da bugün itibariyle 18 ilçemizin 11’inde ziyaretlerimizi tamamladık. Diğer ilçelerimizde de çalışmalarımızı yürüteceğiz.  Vatandaşı dinliyoruz. Esnafın artık dayanacak gücü yok. Artık Trabzon’daki esnaf iktidara karşı öfkeli… Esnafın sabit giderleri devam ediyor. Halkımızda konuşuyoruz” dedi.

TÜM ÜYELERLE GÖZ GÖZE GELECEĞİZ

Saadet Partisi’nin aynı zamanda kendi dinamiklerini de harekete geçirmek için çalışma yürüteceklerini ifade eden Kurt, “Var olan tüm üyelerimizle il başkanı olarak göz göze gelmek istiyoruz. “Başkan üyelerle buluşuyor” başlığı altında bütün üyeleri yapılacak muhtemel seçimde aktif hale getirmek için üyelerimizle göz göze gelmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ’NİN KAFASI KIZARSA…

AK Parti’nin seçilemeyeceğini hissettiği için erken seçim kararı almaya yanaşmadığını söyleyen Başkan Kurt, “Cumhur İttifakı neden seçim istemiyor? Erken seçim isteyenleri de ihanetle suçluyorlar. Bir gün MHP Lideri’nin kafası kızar da ben “erken seçim istiyorum” derse ona da şaşırmamak lazım. 2022’de öngörülüyor. Zaten hukuken zamanında seçim yapılırsa Erdoğan, Cumhurbaşkanı olamıyor. Biz her an seçim olacakmış gibi hazırlanıyoruz” dedi.  

AK PARTİ, SAADET PARTİSİ’YLE BLOKLAŞMAYI DERİNLEŞTİRMEK İSTİYOR

Saadet Parti’nin hangi ittifaka yanaşacağı ile ilgili ise Kurt şu yorumu yaptı; “Mevcut sistem ittifakları mecbur kılıyor. İttifakların seçim zamanı konuşulmasının doğru olduğuna inanıyoruz. Bu tabi erken konuşulduğunda aleyhte farklı gelişmeler oluyor. Saadet Partisi’nin de bir ittifakta yer alacağı kesindir. AK Parti, vatan evlatlarını kutuplaştırıyor. Hiç birimiz aynı düşünemeyiz. Böyle bir şey olmaz. Farklılıklarımız olacak. Bu gemide birlikte yaşıyoruz. Birbirimize saygı göstereceğiz. AK Parti, Saadet Partisi’ni Cumhur İttifakına çekerek kamplaşmayı ve bloklaşmayı daha da derinleştirmek istiyor. Bunun bu ülkeye faydalı olmadığını düşünüyorum. Saadet Partisi’nin keskin çizgileri yok, şu partiyle konuşmayız, diyalogda olmayız diye bir şey söz konusu olamaz. İktidar mensuplarının özgür olduğu bir ülke değil, muhaliflerin özgür olduğu bir ülkeye bakacağız ve hukukun herkese mi yoksa güçlüye mi işlediğine bakacağız. Liyakate bakacağız. Türkiye’de bütün partilerin kapısını çalan tek partiyiz.  Biz konuşularak meselelerin çözüleceğine inanıyoruz” dedi.

O ASİLTÜRK’ÜN KENDİ DÜŞÜNCESİDİR

Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün kongre çağrısını değerlendiren Saat Partisi Trabzon İl Başkanı Kurt, “Saadet Partisi hukuken kongreye nasıl gider bellidir. Öyle gözükmüyor. Genel Başkanımız diyor ki; Oğuzhan Bey’in kendi fikridir. Biz de Trabzon İl Başkanı ve örgüt olarak Genel Başkanımızın ifadelerinin bağlayıcı olduğunu düşünüyoruz” dedi.

SEDAT PEKER VİDEOLARI…

Suç örgütü lideri olarak bilinen Sedat Peker’in iddiaları ve itirafları ile ilgili de konuşan Kurt, “Bir videosunu dahi baştan sona kadar izledim desem yalan olur. Saadet Partisi olarak bu olayı küçümsemek açısından söylemiyorum ama hiç ilgi alanımıza girmeyen bir alan bu mafya tabiri… Mafya, bizim cahil olduğumuz bir konu. Bu yapıları bilmiyoruz. Ama iddiaların hedefindeki isimler bu iddialar karşısında sessiz kalamaz. Öyle bir şey olmaz. Bunu diyemezseniz bir sorun var. Buradan şunu anlıyoruz: Türkiye artık yönetilemiyor, meşru zemin dışına çıkıyor. Bu da AK Parti’nin sonunu getirecek diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Ağaoğlu'ndan flaş sözler; 'Gece rüyalarıma giriyordu...'
Ahmet Ağaoğlu'ndan flaş sözler; 'Gece rüyalarıma giriyordu...'
Trabzon'da Atatürk'ün ziyaret ettiği binanın atıl kalmasına bir tepki daha geldi...
Trabzon'da Atatürk'ün ziyaret ettiği binanın atıl kalmasına bir...