NİHAT USTA İLK 10’DA TRABZON’UN GURURU OLDU

NİHAT USTA İLK 10’DA TRABZON’UN GURURU OLDU

NİHAT USTA İLK 10’DA TRABZON’UN GURURU OLDU..

29 Ekim 2012 - 00:00

NİHAT USTA İLK 10’DA 

 TRABZON’UN GURURU OLDU

Türkiye'nin en iyi köftecileri arasında ilk 10 a girdiler.

Türkiye’nin önde gelen ünlü yazarlarını, şeflerini, işletmecileri ve gazetecilerden oluşan jüri üyelerini bir araya getirerek Türkiye’nin en iyi 10 köftecilerini seçtiler.

Türkiye’nin ve Trabzon’un meşhur köftecilerinden Nihat Usta Türkiye’nin en iyi köfteciler sıralamasında ilk 10’a girerek Trabzon’un gururu oldu.  Bir ulusal  gazetenin organize ettiği kriterlerde, Türkiye’nin en kaliteli, en lezzetli, en lüks ve en iyi hizmet veren köfteçilerinin belirlendiği sıralamanın jüri üyeliklerini Ahmet Örs ( Gume yemek yazarı ) Mehmet Yaşin ( Gume, gezgin ) Nalan Aksoy ( Yemek firması crema’nın sahibi ) Dilara Koçak ( Diyetisyen ) Ersoy Çetin ( Park Şamdan’ın sahibi ) Sahrap Soysal ( Yemek yazarı ) Demet Şener ( Eski manken ) Arda Türkmen ( Şef ve leblon’un sahibi ) Ebru Omurcalı ( Yemek yazarı ) Yazgülü Aldoğan ( Posta yazarı ) yaptılar.

1974 yılından bu zamana kadar lezzetten ve kaliteden ödün vermeyen Akçaabatlı köfteci Nihat Usta yaşamış olduğu gururun tarifi olmadığını belirterek “ Türkiye’nin 81 ilinde köftecilik mesleğiyle uğraşan meslektaşlarımız var.Yalnız Akçaabat köftesini diğer illerde yapılan köftelerden ayıran özellik etin kalitesidir.  Yerli et kullanıyoruz. Yaylalarda kekik otu ile beslenen   hayvanların kekik otunu yemesiyle ette  doğal bir lezzet oluşur. Bizde bu etleri  en güzel şekilde işleyerek köfte haline getiriyoruz. Türkiye’de En iyi  10 köftecisi sıralamasındayız. Nihat Usta artık bir marka haline geldi .Bundan son derece mutluyum ve gururluyum “ açıklamasında bulundu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trabzon’da Araplar kiralık konut fiyatlarını uçurdu
Trabzon’da Araplar kiralık konut fiyatlarını uçurdu
Dilek İmamoğlu Trabzon'a geliyor
Dilek İmamoğlu Trabzon'a geliyor