Rize’de Koronavirüs Resim Sergisine Engel Olmadı, Sanal sergi...

Rize'de Koronavirüs Resim Sergisine Engel Olmadı, Sanal sergi açtılar

Rize Plastik Sanatlar Derneği (RİPSAD)'ın gala niteliği taşıyan resim sergisine koronavirüs engel olamadı.

01 Mayıs 2020 - 13:33 - Güncelleme: 01 Mayıs 2020 - 14:03

Rize Plastik Sanatlar Derneği (RİPSAD)'ın gala niteliği taşıyan resim sergisine koronavirüs engel olamadı. Dernek, 17 ressamın 47 eseriyle sergisini sanal olarak gerçekleştirdi.

SANAL SERGİ AÇTILAR

Koronavirüs nedeniyle eğitime ara verildi ancak çoğu eğitimcilerden oluşan Rize Plastik Sanatlar Derneği üyeleri, bu yıl ilk kez gerçekleştirmeyi planladıkları resim sergisini ertelemedi. Teknolojinin nimetlerinden faydalanan Rize Plastik Sanatlar Derneği, GalaSergi adını verdikleri ilk sergilerini 17 ressamın 47 eseriyle sanal olarak gerçekleştirdiler.

EVDE KAL SANATLA KAL

Rize Plastik Sanatlar Derneği Başkanı Mustafa Çavuş, yaptığı açıklamada "Dün olduğu gibi bugün de hızla gelişen toplumumuzun kalkınma çabasına büyük bir ivme kazandıran, kültürel değerleri geliştirme yolu ile yaşanılan toplumun dünyasına ışık tutan sanat, bireyin yaşadığı olumsuzlukları göz ardı ettiği dünyasında hayata bakış açısını belirleyen önemli bir iletişim aracıdır.

Bu nedenle sanatın önemine ve niteliğine vurgu yaparak, içinde bulunduğumuz bu zor sürecin insan yaşamındaki olumsuz etkilerini sanatla azaltmak, insanların, sanatın kişide uyandırdığı sezgisel düşünme biçimini günlük yaşamına uyarlayabilecekleri farkındalığı kazanmalarına destek olmak amacıyla, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Öğretmenliği öğretim elemanları ve Rize Türk Telekom Güzel Sanatlar Lisesi başta olmak üzere, Rize’de görev yapan Görsel Sanatlar Öğretmenleri ve Rizeli sanatçıların buluşma noktası “Rize Plastik Sanatlar Derneği (RİPSAD)”nin gala niteliği taşıyan “GalaSergi” isimli online sergisini, siz sanatseverlerin beğenisine sunuyoruz. İyi seyirler dileriz… EvdeKal! SanatlaKal!" ifadelerini kullandı.

 

RESİM GALERİSİNE GİTMEK İÇİN

TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hacısalihoğlu'ndan Salih Cora'ya İmamoğlu cevabı
Hacısalihoğlu'ndan Salih Cora'ya İmamoğlu cevabı
Trabzonlu altını bakın nasıl değerlendiriyor
Trabzonlu altını bakın nasıl değerlendiriyor