Prof. Dr. İftihar Köksal, "Siyasi parti toplantılarını ve...

Prof. Dr. İftihar Köksal, "Siyasi parti toplantılarını ve kongrelerini hayretle izliyorum"

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. İftihar Köksal, habertürk'te bağlandığı canlı yayında siyasi partinin kongrelerini hayretle karşıladığını söyledi.

23 Şubat 2021 - 13:20

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. İftihar Köksal, habertürk'te bağlandığı canlı yayında siyasi partinin kongrelerini hayretle karşıladığını söyledi.  

Karadeniz Bölgesi'ndeki vaka sayılarının artış nedenleri ile ilgili canlı yayında açıklamalarda bulunan Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. İftihar Köksal,  "Vaka sayılarındaki artış dikkat çekici, cenaze merasimlerine katılım fazla. Karadeniz Bölgesi'nde köylerde evler birbirinden ayrıdır ama aileler çok çabuk toparlanabiliyorlar. Hiç bir kural tanımaz bir davranış sergiliyorlar. İnsanlar, partilerin il toplantıları için de biraraya geliyor. İl kongreleri için biraraya geliyorlar. Hayretle izliyorum" ifadelerini kullandı.

VAKALARIN UCU KAÇMAK ÜZERE

Önlem ve denetimlerin kontrol altında olması gerektiğini ifade eden Köksal, "Rakamlar korkunç, Karadeniz sahilinde bir kesinti yoktur. iller arasında geçiş vardır. İletişimi vardır. İş için Rize, Giresun'da oturup Trabzon'a gelenler var. Vaka sayılarının ucu kaçmak üzere" dedi.

Türkiye genelinde kademeli bir şekilde normalleşmenin gerçekleşmesinin altını çizen Köksal, "Normalleşme birden bire olmaz, kademeli normalleşme olmalı. Eğitim çok önemli, sınıfın tamamının gelmemesi lazım. Ardışık olarak öğrencilerin gelmesi lazım. Esnafın ciddi yaptırımlarla kurallara uyarak normalleşmesi lazım. Sınırlı normalleşme olmalı. Herkes fedakarlık yapacak. Aşılar devam edecek" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaya: Millet sizden kurtuluş mücadelesi veriyor
Kaya: Millet sizden kurtuluş mücadelesi veriyor
Aydın, Beşikdüzü Belediyesi danışman alabilir, bu başkanın vereceği karardır...
Aydın, Beşikdüzü Belediyesi danışman alabilir, bu başkanın...