Paris’te "Trabzon’a Fransız Kalmayın" etkinlikleri...

Paris'te "Trabzon'a Fransız Kalmayın" etkinlikleri...

Paris'te "Trabzon'a Fransız Kalmayın" etkinlikleri...

13 Nisan 2018 - 14:04

Paris Trabzon Kültür Derneği (Association Culturelle de Trabzon) 19-29 Nisan 2018 tarihlerinde Fransa’nın başkenti Paris’te düzenleyeceği resim sergisinde Trabzonlu 11 ressam ve çok sayıda eserini Trabzon'a Fransız Kalmayın başlıklı sergide Parislilerle buluşturacak.

Sergide Ali Candaş, Adil Ocak, Ceyhan Murathanoğlu, Ekrem Kutlu, Evrensel Baş, Haydar Durmuş, Kenan Demir, Osman Zeki Demirkale, Raif Kalyoncu, Rasim Cubukcu ve Yasemin Kalyoncu'nun eserleri sergilenecek.

Paris Trabzon Kültür Derneği başkanı Bülent Cumur, "Etkinliklerimizi 'Kimse Trabzon'a Fransız kalmayacak' sloganı ile düzenliyoruz. Amacımız Osmanlı'dan bugüne kadar Türkiye'nin, İstanbul, İzmir, Selanik gibi şehirleriyle birlikte en fazla sanat eseri üretilen kentlerinden olan Trabzon'un adını, Avrupa'nın kültür başkenti Paris'te duyurmak ve Türkiye'nin tanıtımına katkıda bulunmak." diyor.

Paris'te 2008 yılında Trabzonlu iş insanı Bülent Cumur tarafından kurulan Paris Trabzon Kültür Derneği her yıl Türkiye'nin ve Trabzon ilinin tarihindeki önemli gün ve haftalarda çeşitli etkinlikler düzenliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Deniz Çakır'ın bir yıla kadar hapsi istendi
Deniz Çakır'ın bir yıla kadar hapsi istendi
Kılıçdaroğlu: Evin babası Mansur Bey'e, annesi AK Parti'ye oy vermiş
Kılıçdaroğlu: Evin babası Mansur Bey'e, annesi AK Parti'ye oy...