Özkan Sümer’in ismi Akyazı’da yaşatılacak

Özkan Sümer'in ismi Akyazı'da yaşatılacak

TRABZON Ortahisar Belediye Meclisi, geçtiğimiz günlerde vefat eden Özkan Sümer’in adının yaşatılması için Şenol Güneş Kompleksinin hemen karşısında bulunan caddenin isminin Özkan Sümer Caddesi olarak değiştirilmesi yönünde öneri kararı aldı. Karar, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından kabul edildikten sonra yürürlüğe girecek.

07 Ocak 2021 - 15:30

rtahisar Belediye Meclisi Ocak ayı toplantıları bugün devam etti. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’ in yönettiği mecliste Kültür ve Çevre Komisyonundan gelen maddeler görüşüldü. Buna göre ilk olarak 1 Nolu Beşirli Mahallesinde, vatandaşları talebi üzerine ismi bulunmayan sokağın adı 1 Nolu Demir Sokak olarak belirlenmesi mecliste oy birliği ile kabul edildi. 

KONAK CADDESİNİN İSMİ DEĞİŞTİRİLİP, ÖZKAN SÜMER’İN ADI VERİLECEK

Ardından ise Trabzonspor’da teknik direktörlük, başkanlık, futbolculuk yapan Özkan Sümer’in adının yaşatılması için bütün partilerin ortak verdiği önerge gündeme geldi.  Komisyonda görüşülerek meclis gündemine gelen maddeye göre Şenol Güneş Kompleksinin hemen karşısında bulunan Akçaabat Konak Caddesinin isminin Özkan Sümer Caddesi olarak değiştirilmesine oy birliği ile karar verildi. İsim verilen caddenin Büyükşehir Belediyesinin yetki alanında olduğu için madde öneri karar, buraya gönderilecek. Caddenin adı, Büyükşehir Belediye Başkanlığında kabul edildikten sonra değiştirilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nijeryalı korsanlar Türk gemisine saldırdı: 1 kişi öldürüldü, 15 kişi kaçırıldı
Nijeryalı korsanlar Türk gemisine saldırdı: 1 kişi...
Trabzon Sanat Evi Başkanı Taç,
Trabzon Sanat Evi Başkanı Taç, "Ganita'nın kaderi Zağnos Vadisi...