Osman öğretmenin öğrencisi neden böyle bir şaka yapmış?

Osman öğretmenin öğrencisi neden böyle bir şaka yapmış?

27 Kasım 2021 - 13:17 - Güncelleme: 27 Kasım 2021 - 13:34

Yorum-Haber

Bir lise öğrencisi neden öğretmeni adına “Bugün CHP’li öğrencilerimin notundan kırdım, #Yanındayız Erdoğan, #İyiki Varsın Edoğan” şeklinde bir yazı hazırlayıp şaka yapmak ister?

Öğretmen atmadığı anlaşılan tweeti öğrencisinin üstlenmiş olması büyük problemi çözmüş oldu mu?

Öğretmen Osman Bayrak’ın daha önceki tweetlerine bakıldığında öğrencinin öğretmenine böyle bir şaka yapmayı tercih etmesi normal midir? Değil midir?

Bayrak’ın önceki tweetlerinden bazıları:

Bir öğretmenin bu paylaşımlarını gören lise öğrencileri şaka olarak bahsedilen ifadeleri kullanmaları şaşırılacak bir sonuç mudur?

Osman Bayrak’a yapılan şakadaki (!) ‘CHP’ kelimesi yerine ‘AKP’ yazsa idi Osman Bayrak kendini anlatabilecek, ifade edebilecek bir mecra bulabilecek miydi?

O şaka mitinglere bile konu olur muydu, olmaz mıydı?

Öğretmenlerin hangi siyasi parti olursa olsun propaganda yapması doğru mudur?  

Öğretmenler AKP değil de CHP ya da bir başka parti ile ilgili propaganda içeren paylaşım yapsa soruşturma alıyor mı, başlarına ne geliyor? 

Bu sorulara herkesin bir cevabı vardır.

Öğretmen Osman Bayrak’tan özür dilenmesini bekleyenler bizce bu soruları bir düşünmeli, öğrencilerin öğretmenlerine yapacakları şakanın boyutuna öğretmenin katkısını ve mevcut hükümetin politikalarının katkısını göz önünde bulundurmalılar…

Eğitim ortamında bu tür kutuplaştırıcı söylemleri ‘şaka’ diyerek geçiştirmek, normalleştirmek, masumlaştırmak sorunlardan kaçmaktan başka bir şey değildir. Aksi halde yarın çok daha tehlikeli şakalar ortaya çıkabilir.

NE OLMUŞTU

Trabzon’da Osman Bayrak isimli öğretmenin “Bugün CHP’li öğrencilerimin notundan kırdım, #Yanındayız Erdoğan, #İyiki Varsın Edoğan” ifadelerini paylaştığı iddia edilmiş sonrasında muhalefet kanadından bu ifadelere soruşturma istenmişti. CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya da konuyla ilgili mecliste soru önergesi verdi.

Olayın üzerine harekete geçen Trabzon Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, incelemesinde söz konusu paylaşımı öğretmen Bayrak'ın atmadığını tespit etti.

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü de peş peşe yayımladığı basın açıklamalarında Bayrak'ın hesabının hacklendiğini ve attığı iddia paylaşımın montajla oluşturularak önce WhatsApp'ta sonra da sosyal medyada yayıldığını ifade etti.

Sonrasında bahsedilen tweetin Osman Bayrak’ın lise öğrencisi S.C tarafından ekran görüntüsünü almak suretiyle hazırlandığı ortaya çıktı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte Trabzonspor'un Giresunspor maçında kazandığı penaltı
İşte Trabzonspor'un Giresunspor maçında kazandığı penaltı
Trabzonspor penaltılarla yıkıldı
Trabzonspor penaltılarla yıkıldı