Organize provokasyonun hedefindeki isim Apolas Lermi cevap verdi:...

Organize provokasyonun hedefindeki isim Apolas Lermi cevap verdi: Asıl gündem Trabzon'dur

24 Mayıs 2022 - 23:36

Trabzonspor'un şampiyonluk kutlamalarına davet edilen Yunanistanlı sanatçı Matthaios Tsahouridis'in siyasi baskılar nedeni ile konserinin iptal edilmesinin ardından sahne almayan Trabzonlu sanatçı Apolas Lermi, bir gurup tarafından ırkçı söylemlerle yapılan linç girişimlerine ve İBB'nin 19 Mayıs Kutlama Şenlikleri kapsamında  verdiği konser sonrasında kendisi üzerinden Ekrem İmamoğlu'nu yıpratmaya yönelik organize trol saldırılarına cevap verdi. 

ASIL SUÇ HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA YÖNLENDİRMEKTİR

 "Bu açıklamayı benimle gönül bağı kuran dinleyicilerime olan saygım nedeniyle yapıyorum. Bu açıklama bize saldıranlara karşı özür ya da anlayış beklentisi içermemektedir.

Trabzonspor kupa töreniyle başlayan ve bir kesimin kaos yaratmak amacıyla beni de içine katarak gündeme getirdiği malum konular üzerine bir açıklama yapma gereği oluşmuştur.

Uzun yıllardan beri Türkiye’deki bazı aşırı ırkçı çevreler ve troller, sahne adım ya da müzikal çalışmalarım nedeniyle beni hedef göstermektedir. Konuyla ilgili defalarca açıklama yapmam, hukuki yollara başvurmam maalesef bu saldırıları engelleyememiştir. Maddi ve manevi olarak çeşitli sıkıntılar yaşamama neden olmuşlardır. Bu süreçlere yakınımda olan insanlar şahittir. Ancak tüm bu sorunlara rağmen müziğe sarılmaktan ve üretmekten asla vazgeçmedim. Ve yine vazgeçmeyeceğim. Herkes şunu bilsin ki şu ana kadar yaptığım tüm çalışmalarımın ve hatalarımın arkasındayım. Ancak ortada suç teşkil edecek bir şey yoktur. Asıl suç, yapmadığım ve söylemediğim şeyler üzerinden beni hedef göstermek, provokasyon yapmak, halkı kin ve düşmanlığa yönlendirmektir. Bu açıdan bakıldığında aklı selim olması gereken siyasetçilerin, gazetecilerin, yöneticilerin, sanatçıların ve derneklerin büyük çoğunluğu derin bir alçaklık ve ahlaksızlık içerisindedir. Birkaç gündür kendi mesleğine ve sorumluluğuna ihanet eden bu insancıkların ağzından akan salyaları izliyoruz" 

TRABZON ÜZERİNDEN PROVOKASYON ORGANİZE EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR

"Farkındaysanız asıl gündem Trabzon’dur. Yani Trabzonlu siyasetçi, Trabzonlu sanatçı, Trabzonlu başkan, Trabzonlu mafya, Trabzonspor, Trabzonlu taraftar vs. Geçmişte olduğu gibi, Trabzon adı üzerinden bir provokasyon organize edilmeye çalışılmaktadır. Farklı görüşlerden kişiler isteyerek ya da istemeyerek bu amacı beslemektedir"

SOYKIRIM GİBİ KONULAR HAKKINDA BİR AÇIKLAMAM YOKTUR

"Hakkımda paylaşılan haberler, görüntüler ve açıklamalar tamamen saptırılıyor. Görüntülerde konuşan kişinin kim olduğu anlaşılmadan yazılıp çizilen onlarca yanlış bilgi var

Geçmişte Yunanistan’da katıldığım bir TV programında, arkadaşımın beni tanıtırken kurduğu cümleler üzerinden bir eleştiri var. Evet orada bir hata yapıldı. Ancak konuşan kişi ben değilim. Arkadaşım beni sunarken yanlış cümleler kurdu. Yunanca bilmediğim için program esnasında verdiğim tepki alkışlara karşı bir teşekkür niteliğindeydi. Maalesef Türkçesini daha sonra öğrendiğim bir sunum yapıldı. Arkadaşımın yaptığı bu hatalı sunum birçok açıdan elbette beni yansıtmıyor. Çünkü ben genelde Türkçe ve Karadeniz Rumcası dilinde müzik yapıyorum ve bu da suç değil. Seslendirdiğim şarkı ise mübadele gerçeğinin yaşattığı travmayı ifade eden bir şarkıdır. Bir marş değildir. Ayrıca hiçbir yerde, soykırım gibi konular hakkında bir açıklamam yoktur. Bunu iddia eden herkesi, ellerindeki delillerle birlikte beni mahkemeye vermeye davet ediyorum. Aksi taktirde önce benden ve ailemden, sonra memleketimden ve dinleyicilerimden özür dilemeleri gerekir ki bunu yapsalar bile onları asla affetmiyorum" 

EKREM İMAMOĞLU'NA VURMAK İÇİN BENİM ADIMI KULLAMAKTADIRLAR

"Maalesef başkalarının söylemleri, başkalarının görüntüleri ve başkalarının düşünceleri üzerinden benim adım ortaya atılmıştır. Bunu yapan siyasetçilerin, gazetecilerin ve sosyal medya trollerinin farklı bir amacın peşinde olduğu gayet ortadadır. Yazılıp çizilenlerden ortaya çıkan sonuç gösteriyor ki asıl hedef sayın Ekrem İmamoğlu’dur ve ona vurmak için uydurdukları yalanlarla benim adımı kullanmaktadırlar.

DÜRÜST DEĞİLSİNİZ

"Diğer konu; yıllar önce birlikte çalıştığımız sevgili Ekin Uzunlar ile konuk olduğumuz bir evde, çalıp söylediğimiz bir şarkının videosundan alınıp paylaşılan fotoğraf. Öncelikle orada iki kişiyiz ve ortada bir suç var ise bu iki kişinin suçudur. Sevgili Ekin’i yok saymanızın gerekçesi, onun şu anki mevcut iktidar ile yakın ilişkiler içerisinde olması mıdır? Ortada bir suç var ise (ki bence yok) bu fotoğraf üzerinden neden sadece bana saldırılıyor? Burada da dürüst değilsiniz"

ATATÜRK'ÜN SÖYLEDİĞİ SÖZLERİ UNUTTUNUZ MU?

"Anadolu tarihi medeniyetler tarihidir. Pontus tarihsel olarak Karadeniz bölgesinin antik çağlardaki adıdır. Bir terör örgütünün adı değildir. Her toplumu ifade eden semboller vardır. Alevileri, Çerkezleri, Türk boylarını vs. O fotoğraftaki sembol Karadenizli Rumlar’ı temsil eden bir semboldür. Bir terör örgütünün bayrağı değildir. Geçmişte savaşmış olsanız bile, bir halkı temsil eden sembollere ya da bayraklara saygı duymanız gerekir. Ey kendisine Atatürkçü deyip bana hakaret edenler; Atatürk’ün önüne serilen Yunan bayrağını çiğnemediğini ve söylediği sözleri unuttunuz mu? Dolayısıyla o sembolün önünde şarkı söylemek suç değildir. Evin duvarında Alman, İngiliz, Arabistan ya da Katar bayrağı olsaydı aynı tepkiyi göstereceğinizden şüpheliyim"

ASIL TÜRKİYE DÜŞMANI KALEMİNİ SATAN GAZETECİLERDİR

"Ellerinde bana ait bir açıklama ya da söylem olmadan benim Türkiye ve Türk düşmanı olduğumu ifade eden gazeteler, TV kanalları, siyasetçiler oldu. Bunu nerede, nasıl söylemişim? Kanıt sunsunlar? Asıl Türkiye düşmanı sizlersiniz ve hepiniz kendi mesleğinizin hainisiniz. Toplumu aldatan yalancılarsınız. Bu söylediklerimi yayınlayacak mesleki ahlakınız ve adalet duygunuz yok. Asıl Türkiye düşmanı bu toprakların tarihi ve kültürü üzerinden ayrımcılık yapanlardır; coğrafyasını talan edenlerdir, sanatçısını hedef gösterenler ve tüm değerlerini peşkeş çekenlerdir. Asıl Türkiye düşmanı kalemini satan gazetecilerdir. Asıl düşman çözmekle sorumlu olduğu küçük bir sorunu, daha büyük bir sorun haline getirip bundan beslenenlerdir. Siz sadece Türkiye’nin değil tüm insanlığın düşmanısınız. Oturduğu koltuğu bu ülkeden çok sevenler, kraldan çok kralcı olanlar, bizim dostluğumuzu sorgulayacak vicdana ve samimiyete sahip değildir"

HUKUK MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK 

"Müzik çalışmalarımız üzerinden bizi hedef gösterenler ve asılsız iftiralarda bulunanlar başımıza gelebilecek olumsuz şeylerin sorumlusudurlar. Onların kim olduğunu artık iyi biliyorsunuz. Şu anki hukuk sistemi içerisinde bu kişilere karşı verebileceğimiz tüm mücadeleyi vereceğiz.

Karadeniz bölgesi, içinde birçok farklı dili ve geleneği barındıran bir bölgedir. Kirli amaçlar uğruna Karadeniz’in değerlerine ve kültürel zenginliğine karşı nefret tohumları ekenleri kınıyoruz. Dinleyicilerimizi bu yalan haberlere ve algı operasyonlarına karşı dikkatli olmaya davet ediyoruz.

Umarız ki Türkiye halkı bu ırkçı, bölücü, provokatör zihniyeti
yargılayıp cezalandıracak demokrasiye en kısa zamanda ulaşır"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Trabzon'da konuştu: Merkez bankasının dibi delindi
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Trabzon'da konuştu:...
Meteoroloji 61 ili uyardı
Meteoroloji 61 ili uyardı