Ömer Hacısalihoğlu adaylığını resmen açıkladı

Ömer Hacısalihoğlu adaylığını resmen açıkladı

Ömer Hacısalihoğlu bugün düzenlediği basın toplantısında 23 Şubat tarihinde yapılacak olan CHP Trabzon İl kongresinde adaylığı açıkladı.

31 Ocak 2020 - 12:09 - Güncelleme: 01 Şubat 2020 - 12:31

Toplantıya adaylardan mevcut İl Başkanı Güzide Uzun’un yanı sıra eski İl Başkanları Turgay Güngör ve Cafer Hazaroğlu ile Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu’da katıldı.

  Hacısalihğlu, “Son yerel seçimde partimizin aldığı seçim sonuçları, AK Parti’nin ördüğü iktidar duvarında kapanması imkansız gedikler açmıştır. AK Parti için yolun sonu görünmüştür. Partimizin hoş görü, adalet, hak, hukuk ve emekle döşediği iktidar yolunda, Trabzon’un daha fazla tuğlası, çimentosu olsun diye beraber el ele, var gücümüzle çalışmaktayız. Bu yolda, elimden gelenin daha fazlasını yapacağıma söz veriyor, siz partililerimizin verdiği destek, gösterdiği teveccüh için teşekkür ediyor, 23 Şubat’ta yapılacak olan Trabzon İl Kongresinde, İl Başkanlığı için adaylığımı ilan ediyorum.  Birinci önceliğim, ilçe bakanlarımızın önceki gün deklare ettiği gibi, birlik ve beraberliğimizi perçinleştirip bütünleşme ve dayanışma anlayışını hakim kılmak olacağına, ekibim ve şahsın adına söz veriyorum.  Laf değil, iş üreteceğimize söz veriyorum.  Canlı, diri ve çalışkan bir örgüt yapısı oluşturacağımıza söz veriyorum.  Hiçbir bahaneye sığınmayacağımıza, her sorunun çözümü için uğraşacağımıza söz veriyorum.  Hesap soran değil, hesap veren bir anlayışı hakim kılacağımıza söz veriyorum.  Liyakat ve adaletten ayrılmayacağımıza söz veriyorum.  Trabzon’da birinci parti olmak için çok çalışacağız. Bu uğurda yılmayacağız, yorulmayacağız durmayacağız. Hep birlikte hedefe koşacağız. Çünkü biz dinlenmemek üzere yola çıkan bir ekip olacağız” dedi.

 18 İlçe Başkanının tek aday deklarasyonu ile ilgili yaptığı açıklamaya ise Hacısalihoğlu, “18 ilçe başkanının yaptığı ortak deklarasyon niyettir. Saygıyla karşılıyorum. O süreç kendi içinde işleyecektir. O süreç benim burada ki basın açıklamamla alakalı değildir. Sürecin nasıl olgunlaşacağı zaman gösterecektir. Dolayısıyla ben adayım, gerekli çalışmaları yapıyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Dilipak için 81 ilde suç duyurusunda bulunacak
Dilipak için 81 ilde suç duyurusunda bulunacak
Trabzon'da koronavirüs vakaları uçtu! İşte korkutan rakamlar
Trabzon'da koronavirüs vakaları uçtu! İşte korkutan rakamlar