Ölümden dönen Mehmet Atalay’ın doktoru konuştu

Ölümden dönen Mehmet Atalay'ın doktoru konuştu

Kalp krizi geçiren eski Basın İlan Kurumu Genel Müdürü ve eski Gençlik ve Spor Genel Müdürü Atalay'ın sağlık durumunun iyiye gittiği, tedavisinin sürdüğü bildirildi.

13 Nisan 2015 - 16:28 - Güncelleme: 13 Nisan 2015 - 16:49

Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Ersin Erek, yaptığı yazılı açıklamada, şiddetli göğüs ağrısı şikayetiyle 9 Nisan'da hastanelerine başvuran Mehmet Atalay'ın kalp krizi geçirdiğinin tespit edildiğini hatırlattı.

Atalay'ın, anjiyografi laboratuvarı ve acil serviste birer kez duran kalbinin elektroşokla çalıştırıldığını aktaran Erek, şunları kaydetti:

"Koroner anjiyografisinde, kalpteki 3 ana damardan ikisinin tamamen tıkalı olduğu, diğerinin ise kritik derecede darlık gösterdiği tespit edildi. Koroner anjiyografi sırasında kalp ritmi bloklandı ve geçici kalp piliyle müdahale edildi. Bu bulgular ışığında Atalay'ın 5 damarına koroner baypas uygulandı. Hastamızın durumu iyiye gitmektedir. Kalp cerrahisi yoğun bakım ünitesindeki tedavisi tamamlandı ve serviste hasta odasına alındı. Tedavisi devam ediyor."

Erek, ameliyat sonrası enfeksiyon gelişme riski nedeniyle Atalay'ın yanına ziyaretçi kabul edilmediğini ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AFAD'dan soğuk ve yağışlı havaya karşı vatandaşlara uyarı: Zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmayın
AFAD'dan soğuk ve yağışlı havaya karşı vatandaşlara uyarı:...
Dikkat su sayaçlarınız donabilir!
Dikkat su sayaçlarınız donabilir!