Öğretmen adayları ve Otizmli gençlerden örnek sergi

Öğretmen adayları ve Otizmli gençlerden örnek sergi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Anadolu Vakfı ortaklığında yürütülen "Eğitimin Yıldızları - Her Okulun Bir Projesi Olsun (HOPO)" programı kapsamında, Trabzon Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Gazipaşa Eğitim Uygulama Kurs Merkezi tarafından hazırlanan "Fark Yarat, Farkı Otizmli İle Yaşa" projesiyle otizmli öğrenciler, resim yeteneklerini sergiliyorlar

18 Şubat 2020 - 21:55 - Güncelleme: 18 Şubat 2020 - 22:28


Trabzon Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Ortahisar Belediyesi tarafından da desteklenen proje kapsamında otizmli öğrenciler, üniversitenin resim atölyelerinde hem okul öğretmenleri hem de gönüllü üniversite öğrencileri eşliğinde resim eğitimlerini tamamlayıp, yeteneklerini sergiliyor.


Sergi bu gün saat  13.00 den itibaren 18-19-20 Şubat arası Trabzon Üniversitesi Mahmut Goloğlu Kültür Merkezi Fuaye salonunda sergilenecek.


Otizmli gençlerin sergisi, 24-25 Şubat saat 13.00 itibarı ile Ortahisar Belediyesi Giriş katında, 26-27 Şubat saat 13.00 itibarı ile Ortahisar Kaymakamlığı Giriş katında Sergilenmeye devam edecek.


Proje yürütücüsü Sibel Kadıoğlu Tüzüner yaptığı açıklamada başta Trabzon Üniversitesi öğretmenleri  ve öğretmen adayları olmak üzere projeyi sahiplenen tüm yetkililere teşekkür ederek, projenin amacı Farkındalık yaratıp öğretmen adaylarımıza, özel eğitimli çocuklarımızı tanıtmak ve  otizmli gençlerimizin sosyalleşmelerine yardımcı olup, hayata katmaktı. Çocuklarımız proje kapsamında çok güzel çalışmalar ortaya koydu.Onların başarısını ve mutluluklarını paylaşmak için sergilerimize tüm Trabzonluları bekliyoruz"dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Ak Partili kadınlar fahişe ise onların fahişeliğine göz yuman...”
“Ak Partili kadınlar fahişe ise onların fahişeliğine göz...
Karadeniz'de heyelan! Ayder Yaylası yolu ulaşıma kapandı
Karadeniz'de heyelan! Ayder Yaylası yolu ulaşıma kapandı