O öğretmen ’Hesabım çalındı’ dedi ama CHP geri durmadı,...

O öğretmen 'Hesabım çalındı' dedi ama CHP geri durmadı, soruşturma istedi...

26 Kasım 2021 - 17:04

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, CHP'li Belediye Meclis üyesi Cüneyt Zorlu, CHP Ortahisar İlçe Sekreteri Abdurrahman Yıldız, Trabzon Tevfik Serdar Anadolu Lisesi'nde öğretmenlik yapan ve yaptığı iddia edilen paylaşımla Türkiye gündemine oturan o öğretmenle ilgili soruşturma yapılması için başvuruda bulundu. Oyman yaptığı açıklamada, "CHP Ortahisar İlçe Başkanlığı olarak Ortahisar İlçemize bağlı Tevfik Serdar Anadolu Lisesi’nde görev yapan Osman Bayrak hakkında soruşturma yapılması için ilçe milli eğitim müdürlüğüne başvurmuştuk.

@obaytr adlı twitter adresinden yapılan paylaşım köklü lisemize, öğretmenlik mesleğine ve geçmişten bugüne tüm öğrencilerine zarar vermektedir. Kıymetli öğretmenlikte öğrencileri için eşitliğe aykırılık ifade eden bu paylaşımları asla normal karşılayamayız ve kabul edemeyiz.

İlgili kişinin “Hesabım çalındı” ifadelerini basından takip ettik fakat hesapta geçmiş paylaşımlara bakıldığı zaman Cumhuriyet Halk Partisi’ni kötüleyen paylaşımların yoğun olduğu ayrıca görülmektedir.

Üzerimize düşen sorumlulukla savcılığa da gerekli başvuruyu yapmış olduğumuzu, sürecin takipçisi olduğumuzu beyan ediyoruz. Kamuoyuna duyururuz." ifadelerine yer verdi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte Trabzonspor'un Giresunspor maçında kazandığı penaltı
İşte Trabzonspor'un Giresunspor maçında kazandığı penaltı
Trabzonspor penaltılarla yıkıldı
Trabzonspor penaltılarla yıkıldı