Mustafa Bıyık’tan Ömer Yıldız’a cevap

Mustafa Bıyık'tan Ömer Yıldız'a cevap

Avrasya Üniversitesi’nin işgal ettiği araziyi geri alan Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık ile Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Ömer Yıldız arasında yıkım nedeniyle büyük gerginlik yaşandı.

05 Ekim 2020 - 14:52 - Güncelleme: 06 Ekim 2020 - 10:31

Yomra Belediyesi ilçede Avrasya Üniversitesi’nin önüne denk gelen bölgedeki araziyi halkın kullanımına hazır hale getirmek amacıyla çitleri mahkeme kararı ile yıktı. Avrasya Üniversitesi’nin işgal ettiği araziyi geri alan Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık ile Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Ömer Yıldız arasında yıkım nedeniyle büyük gerginlik yaşandı.

Sabah saatlerinde yıkımı gerçekleştiren Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, “Üniversitenin önünde okulun ihtiyacını fazlasıyla karşılayacak kadar alanı şimdilik bıraktık. Yomra’mızın sosyal alan eksikliğini giderecek bir proje hazırlayacağız” dedi.

Yıkım sonrasında açıklamalarda bulunan Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Yomra Belediyesi’ni işgalcilikle suçlayan Yıldız, “Yarından itibaren burada ki üniversitemizin faaliyetine son veriyoruz. Ben ilçede kaymakam ve valinin olduğuna inanmıyorum. Siz inanıyorsanız buyurun” diyerek yaşananları Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına girmesine benzetti.

BİZ AZERBAYCAN KONUMUNDAYIZ

Konuyla ilgili görüştüğümüz Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, “Bir üniversite başkanının şahsım hakkında bu söylemlerde bulunması talihsizliktir. Eğer bir benzetme yapılması gerekiyorsa burada kaybedilmiş topraklarını geri almaya çalışan Azerbaycan’dır. Benim yerim Azerbaycan’ın bulunduğu noktadadır. Benim kimsenin toprağında gözüm yok” dedi.

Yıkım hakkında Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’nu bilgilendirdiğini ifade eden Bıyık, “Ben kaymakam ve Valimizi bilgilendirmek durumundayım. Yıkımı gerçekleştireceğimi beyan ettim. Bugün yıkımı yaptıktan sonra da bilgilendirdim. Kamuoyuna açıkladığım şartlar noktasında bir yıkım yapıldığını söyledim.  Biz görev sürecimiz içinde hiçbir şekilde hukuksuz bir şey yapmayız ve devletin mülki amirlerine nasıl davranacağımız noktasında bir kültürümüz var. Arazi Yomra Belediyesi’nindir. Yomra Belediyesi’nin değil de bizim diyenler ortaya bir belge koymalıdır.” İfadelerine yer verdi.

HALKA AÇILACAK

Bıyık, bu arazinin kısa süre içinde Yomra Belediyesi bünyesinde halka açılarak sosyal alan olarak kullanılmasını sağlayacaklarını ifade etti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trabzon'da uyuşturucu operasyonu
Trabzon'da uyuşturucu operasyonu
TÜİK: Ekonomik güven endeksi ekimde 92.8 oldu
TÜİK: Ekonomik güven endeksi ekimde 92.8 oldu