• Reklam
Meta Description Etiketi Nedir?

Meta Description Etiketi Nedir?

Kullanıcılara web sayfası hakkında bilgi vermek istiyorsanız Meta description etiketi kullanmanız gerekmektedir.

07 Nisan 2020 - 16:37

 

Kullanıcılara web sayfası hakkında bilgi vermek istiyorsanız Meta description etiketi kullanmanız gerekmektedir. Bir web sayfasının bilgi ekleri olarak adlandırılan bu etiketlerin kullanımı son derece önemlidir. Mobitek, Google başta olmak üzere pek çok arama motorunda bilinirliğinizi arttırmak amacıyla, çalışmalarına devam etmektedir.

Meta description etiketi konusunu açıklamadan önce Description kelimesinin ne anlama geldiğini ifade edilmesi gerekiyor. Bu etiket, sitenin içeriğini belirlemektedir. Bu etiket pek çok arama motoru için desteklenmektedir. Bu etiket, HTML kodlarının içerisinde bulunmaktadır.

Meta Etiketleriyle SEO İlişkisi

İnternet sayfası olan her kullanıcı, arama motorlarında en üst sıralarda çıkmak ister. Bunun için de çeşitli çalışmalar yapar. Ancak Google’de belirli bir sıraya ulaşmak istiyorsanız, bazı kriterleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Eskiden kriterler bu kadar sıkı değildi. Günümüzde detayları daha fazla sıkı olduğu ve sürekli olarak Google tarafından denetlendiği için daha büyük önem kazanmaktadır.

Meta Description Etiketinin Özelikleri

Meta description etiketi kullanmak istiyorsanız, bu kullanımının da belirli özelliklere sahip olması gerekmektedir. İşte bu özellikler şunlardır:

  • Bu etiketler en fazla 155 karakter uzunluğunda olmalıdır. Meta description etiketi kullanımında sınırlı olan bu karakter kullanımına dikkat etmeniz gerekmektedir.
  • İnternet sayfanıza tıklanma almak istiyorsanız, ilgi çekici ve orijinal içerikler hazırlamanız gerekiyor. Bu şekilde kullanıcılara sayfanızı tıklatabilirsiniz.
  • Etiketiniz farklı olmalıdır. Kullandığınız Meta description etiketi her sayfa için farklı olmalıdır. Etiketlerin farklılık göstermesi, başarılı olmanız yardımcı olacaktır.

Meta Başlığı Nasıl Olmalıdır?

Meta başlığı SEO konusu için son derece önemlidir. Bu konuyu kesinlikle atlamamalı ve dikkatli bir şekilde kurallara göre çalışmalısınız. Eğer web sayfanız içerik üretiyorsa, başlık alanını kullanmanız gerekmektedir. Bu karşınıza H1 Etiketi olarak çıkmaktadır. Pek çok platformda bu durum aynı şekilde gözükmektedir.

Kullanılacak olan meta etiketi, her zaman “head” kelimesinin içerisinde yer almalıdır. Günümüzde internet sayfası olan kullanıcılar bu konulara çok fazla dikkat etmektedir. Eğer sizler de bu alanda bir çözüm arıyorsanız, https://mobitek.com/meta-aciklama-meta-description-nedir/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Sayfada, içerik, SEO ve ticaret gibi pek çok konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'li vekil Ulaştırma Bakanı'na tren hediye etti
CHP'li vekil Ulaştırma Bakanı'na tren hediye etti
TIP Fakültesi'nde toplanacaklar...  Sendika başkanlarına
TIP Fakültesi'nde toplanacaklar... Sendika başkanlarına "döner...