Mehmet Ongan’ı TFF’ye kim şikayet etti

Mehmet Ongan'ı TFF'ye kim şikayet etti

Trabzonspor Divan Kurulu Üyesi Mehmet Ongan, PFDK'ya sevk edildi. Bakın neden?

11 Mayıs 2021 - 15:44

Trabzonspor Hatay maçı sonrası yaşadığı sinirle TFF'ye yönelik eleştirilerde bulunan divan kurulu üyesi Mehmet Ongan'ı başka bir Trabzonsporlu paylaşımın ekran görüntülerini alarak TFF'ye şikayet etti.

TFF’den yapılan açıklamada “ 4- TRABZONSPOR A.Ş. Kulübü görevlisi MEHMET ONGAN'ın 17.04.2021 tarihinde sosyal medya hesabından yapmış olduğu "sportmenliğe aykırı açıklamaları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca ve "hakareti" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi uyarınca 10.05.2021 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir." denildi. 

Peki kim bu Trabzonsporlu? 

Konuyla ilgili Ongan'ın oğlu Haluk Ongan sosyal medyada dikkat çeken bir açıklama yaptı. 

"Size yeniden Trabzonspor’un nasıl bir camia olduğunu gösterecek bir olay anlatacağım bugün. Babam hali hazırda divan yönetim kurulunda, 1-1 biten Hatayspor maçından sonra da maçın stresiyle TFF ve MHK alehine küfürlü bir paylaşım yapmış. Küfrü asla savunmuyorum. Kendi de pişman olup sakinleşince sildi zaten.  Paylaşımın yapıldığı an ile silindiği an arasında ise Trabzonsporlu sandığımız büyüklerimizden biri bu paylaşımın ekran görüntüsünü alıp, TFF’ye ihbar etmiş. Bunlar aslında bir ekip malumunuz. İsim isim de açıklayacağım yakında...Her neyse PFDK kararı yarın öbürgün çıkar, para cezası bizim için sıkıntı değil, Trabzonspor’a feda olsun, yasal olarak da bir divan kurulu üyesine ceza vermeleri aslında mümkün değil. Ama buradaki asıl sıkıntı çok başka. Buradaki büyük sıkıntı Trabzonspor camiasının hakem hataları yaşadığı bir maçtan sonra TFF alehine yapılmış bir paylaşımın, yine Trabzonsporlu hasetler tarafından TFF’ye şikayet edilmesidir. Trabzonspor divan üyesi bir eski yönetici, Trabzonsporlu olduğunu sanan insanlarca kişisel hırslar yüzünden TFF’ye ihbar edilmiştir. İhbar ettikleri paylaşımın ekran görüntüsündeki bilgilerden de kimler olduğunu bulmak üzereyim. Nasıl öğrendin derseniz, sevk evrakında ekran görüntüsü var, paylaşımı beğenenler şu şu şu ve bilmem kaç kişi diye gözüküyor, ortak arkadaşlardan gidince zor olmadı" ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize-Artvin Havalimanı'nda 3 ayda 196 bin 826 yolcu trafiği gerçekleşti
Rize-Artvin Havalimanı'nda 3 ayda 196 bin 826 yolcu trafiği...
Trabzonspor'u Şampiyonlar Ligi'nden servet bekliyor
Trabzonspor'u Şampiyonlar Ligi'nden servet bekliyor