Medikal çeviride uzman firma: BTB Tercüme

Medikal çeviride uzman firma: BTB Tercüme

Türkiye’deki ilaç üreticileri ve medikal cihazlarla ilgili aracılık yapan firmaların yurt dışı ile ilişkilerinde mütercimler büyük bir rol üstlenmektedir.

04 Mart 2020 - 11:41

 

Türkiye’deki ilaç üreticileri ve medikal cihazlarla ilgili aracılık yapan firmaların yurt dışı ile ilişkilerinde mütercimler büyük bir rol üstlenmektedir. Genellikle yüz yüze görüşmekten ziyade yazılı iletişim ihtiyacı duyan bu firmalar yazışmalarını düzgün bir dille yazarak taleplerini iletmeleri gerekmektedir. Bunun için ise sektörde deneyimi olan kişilerle çalışılması büyük önem arz etmektedir.

Türkiye’de faaliyet gösteren dev firmaların yurt dışından ithal ettikleri ürünlerin ülkeye giriş sürecinden, bu ürünlerin kullanımlarına ilişkin dokümanların hazırlanmasına kadar çok çeşitli noktalarda ihtiyaç duyulan mütercimlerin konularında uzman olmaları sayesinde bazı problemlerin yaşanması engellenecektir. Yurt dışı firmalarla iletişimde bazı yanlış anlaşılmalar yaşanması durumunda dev protokollerin iptali ya da milyon dolarlık zararlarla karşılaşma ihtimali de doğmaktadır. Bu sebeple güvenilir tercümanlık bürolarından vazgeçmemek gerekmektedir.

İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde yer alan Beşiktaş Tercüme Bürosu, bu konuda büyük bir tecrübeye sahip olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Bünyesinde çalışan çok sayıda konusunda uzman mütercim medikal çeviri konusunda da hizmet vermektedir. Bu sektörde hizmet veren mütercimler, diğer mütercimlerden farklı olarak tıp alanında akademik eğitim sahibidir ve sektördeki tıbbi terimlere aşinadır. Bu yönleriyle talep edilen hizmetler özenle gerçekleştirilmekte ve yüksek kalitede teslim edilmektedir.

Medikal çeviri konusunda bir destek arayanların en çok tercih ettiği tercümanlık bürolarının başında gelen Beşiktaş Tercüme Bürosunu günün her saati arayabilir ya da www.btbtercume.com adresi üzerinden iletişim formunu doldurarak destek alabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ece Erken’in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu silahlı saldırıda öldürüldü
Ece Erken’in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu silahlı saldırıda...
Trabzonspor'un yıldızı Uğurcan Çakır, Avrupa'nın en iyisi! İnanılmaz istatistik...
Trabzonspor'un yıldızı Uğurcan Çakır, Avrupa'nın en iyisi!...