’Maraş Caddesi’ndeki "Taş Halı" gündem oldu... En...

'Maraş Caddesi'ndeki "Taş Halı" gündem oldu... En fazla ne kadar dayanır?

01 Haziran 2022 - 18:08

Trabzon’da Ortahisar Belediyesi Haziran ayı meclis toplantılarının ilk günü gerçekleştirildi.

Meclis toplantısında söz alan CHP Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, Maraş caddesinde yerlere döşenen malzemenin doğru uygulanmadığı için İstanbul’da bazı yerlerde mahkemelik olduğunu söyledi.

Zorlu şu ifadeleri kullandı;

“Maraş Caddesi'ne döşenen madde ile alakalı konuşmak istiyorum. Çok güzel bir malzeme. Genelde peyzaj ağırlıklı uygulanır. 10 derece altında uygulanmayacak, nem üzerinde uygulanmayacak ve 24 saat yağmur görmeyecek malzeme... Bu malzeme doğru uygulanmazsa dağılabilecek bir malzeme. İstanbul'un bazı belediyelerinde bu uygulandı ve mahkemelik oldu. Bu malzeme iki yılda bir üzerine cila sürmek gerekiyor. İyi bakım yapıldığı zaman 15 yıl dayanan bir malzeme. 15 yıl az bir zaman değil. Umarız uzun yıllar dayanır. Gerekenin yapıldığını söyledi arkadaşlar" 

Ahmet Metin Genç ise Zorlu'ya cevaben şu ifadeleri kullandı;

"Maraş Caddesi'ne serilen malzeme konusunda ekiplerimiz titizlikle çalışıyorlar. Teknik bir husus ama mutlaka o dökülen malzemenin hesabı mutlaka yapılmıştır.”

AK Partili Meclis Üyesi Ufuk Hoş ise Maraş Caddesi'ne uygulanan malzeme hakkında söz alıp "Evet Cüneyt Bey ifade etti. Teknik olarak. Arkadaşlarımız sahada sürekli tetkik halinde. Bir sıkıntı yaşanmayacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Trabzon'da konuştu: Merkez bankasının dibi delindi
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Trabzon'da konuştu:...
Meteoroloji 61 ili uyardı
Meteoroloji 61 ili uyardı