Manahoz Deresi’ne 6 bin alabalık salındı

Manahoz Deresi'ne 6 bin alabalık salındı

Trabzon'da 6 bin kırmızı benekli alabalık yavrusu, Köprübaşı ilçesindeki Manahoz Deresi'ne bırakıldı.

10 Haziran 2020 - 14:15

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğünce hayata geçirilen "Doğal Alabalık Üretilmesi ve Orman İçi Suların Balıklandırılması Projesi" kapsamında, kırmızı benekli alabalık varlığını artırma çalışmaları devam ediyor.
Bu kapsamda Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu'nun katılımıyla Köprübaşı ilçesindeki Manahoz Deresi'ne 6 bin kırmızı benekli alabalık yavrusunun salımı gerçekleştirildi.
Vali Ustaoğlu, burada yaptığı konuşmada, Anadolu'ya özgü endemik türlerden biri olan kırmızı benekli alabalığın varlığını artırma çalışmalarını desteklediklerini belirtti.
Akarsuların nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya bulunan türlerinden biri olan bu güzel canlının, yapay ortamda çoğaltılarak doğal yaşama bırakılmasını çok önemli bulduğunu dile getiren Ustaoğlu, "Bu çalışmaya yerinde katkıda bulunmaktan da büyük memnuniyet duyuyorum. İnşallah hem Trabzon hem de diğer illerimizde gerçekleştirilen bu salım işlemleri, vatandaşlarımızın da desteği ve kaçak avlanmaya karşı duyarlı olmalarıyla kısa sürede amacına ulaşacaktır." diye konuştu.
Programa, Milli Parklar 12. Bölge Müdürü Ahmet Usta, Bölge Müdür Yardımcısı Murat Kefelioğlu ve 12. Bölge Müdürlüğü Trabzon Şube Müdürü Vekili Akif Ümüzer de katıldı.
Vali Ustaoğlu, programın ardından milli parklar yetkililerinden, "Doğal Alabalık Üretilmesi ve Orman İçi Suların Balıklandırılması Projesi"ne ilişkin bilgi aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meral Akşener ‘fezlekeler’ konusunda net konuştu…
Meral Akşener ‘fezlekeler’ konusunda net konuştu…
Maçka Belediye Meclisi'nde akıl almaz diyaloglar... CHP İl Başkanı: Maçka 1'den büyüktür
Maçka Belediye Meclisi'nde akıl almaz diyaloglar... CHP İl...