Maçka’da zabıtanın dağıttığı gazeteyi istemeyince bakın...

Maçka'da zabıtanın dağıttığı gazeteyi istemeyince bakın neler oldu...

İddiaya göre Maçka Belediyesi belediye bünyesi dışında "Sümela Haber" adlı bir gazete bastırıp belediyenin zabıtasıyla ücretsiz şekilde ilçede dağıttırıyor. Bu gazeteyi almazsan yandın!!!

28 Mart 2021 - 11:35 - Güncelleme: 28 Mart 2021 - 12:10

Maçka'da ilginç gelişmeler yaşanıyor. 

 İddialara göre Maçka Belediyesi, belediyenin yayın organı gibi yayınlanan gazeteyi ilçede ücretsiz olarak Zabıta'ya dağıttırıyor.


Bu gazeteyi dükkanının önünde gören CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tolga Öztürk, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapıyor ve gazetenin dükkanına bırakılmasına tepki gösteriyor. 

Bu paylaşımın ardından ruhsat talebinde bulunan Öztürk’e iddiaya göre zabıta ekipleri ruhsat vermemek üzerine diretti. Hatta Öztürk, 4 dükkan değişmesine rağmen yine ruhsat alamadı ve üstüne üstük henüz açmadığı dükkan için zabıta ekipleri tarafından 427 TL cezai işlem uygulandı.

Konuyla ilgili Maçka İlçe Başkanı Av.Nihan Göktürk sert açıklamalarda bulunarak, “Gençlik Kolu Başkanımız henüz 26 yaşında genç bir girişimci olarak işyerini yeni kiralamış. Dükkanını yeni yaptırmış ve ruhsat talebinde bulunmuş. Ancak esnaf sicilinde böyle bir belge olmadığı halde motosiklet üzerine ustalık belgesi arandığı için birçok başvurusu sonuçsuz bırakıldı. Bakınız burada mağdur edilen, cezalandırılan  gençlik kolları başkanımız değildir, cezalandırılan Maçka esnafıdır. Girişimci gençlerimizdir, çocuklarına binlerce anlam yükleyen annelerimizdir. Yanlışı her yerde her zeminde söyleyeceğiz, baskı ve tehditkar tutumlar bizi yıldırmayacak. Alınan oylarla geldiğimiz makamların halka ait olduğunun bilinciyle  kayıtsız şartsız halkın yanında olamaya doğruları savunmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ali Koç, Fenerbahçe yenilince MHK'ya yüklendi
Ali Koç, Fenerbahçe yenilince MHK'ya yüklendi
Trabzonspor Fenerbahçe maçının ardından Ahmet Ağaoğlu'dan açıklamalar!
Trabzonspor Fenerbahçe maçının ardından Ahmet Ağaoğlu'dan...